www.mideuropa.com

Walmark a.s. (“Walmark" lub “Spółka"), wiodący producent suplementów diety w Europie Środkowo-Wschodniej współkontrolowany przez fundusz Mid Europa Partners (“Mid Europa") i założycieli Spółki – braci Walachów, ogłosił rozszerzenie swojego portfolio poprzez nabycie od Novascon Pharmaceuticals gamy produktów wprowadzonych do obrotu pod marką Sinulan Forte (“Sinulan"). Sinulan jest liderem w kategorii produktów wspomagających działanie zatok i górnych dróg oddechowych na polskim rynku suplementów diety.

Jorge Manuel, Prezes Walmark skomentował: “Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy powiększyć gamę naszych produktów o tak silną markę jaką jest Sinulan. Sinulan stanowi dla nas swoistą platformę do budowania nowej dynamicznej kategorii produktów i umocnienia naszej pozycji na kluczowym dla nas polskim rynku".

Michelle Capiod, Partner w Mid Europa dodała: “Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć naszych partnerów z Walmark i wspólnie przeprowadzić proces zakupu Sinulan. Transakcja ta, odzwierciedla naszą strategię realizowaną poprzez selektywne przejęcia atrakcyjnch kategorii produktów o wysokiej dynamice wzrostu".

Doradcami Walmark przy transakcji byli Vienna Capital Partners, Pharmabroker, Baker & McKenzie oraz EY. Po stronie Mid Europa rolę doradców Zarządu Walmark pełnili Jan Krzewiński, Martin Zita i Krzysztof Jędrzejek.

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:

Mid Europa Partners:
Michelle Capiod, Partner Tel +44 (0) 20 7886 3600

Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
Tel +44 (0) 20 7638 9571

MID EUROPA PARTNERS
Mid Europa Partners jest wiodącą instytucją typu private equity inwestującą w Europie Środkowej i Turcji. Działając z Londynu, Budapesztu, Warszawy i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4,0 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 r.