www.mideuropa.com

Grupa Falcon, konsorcjum inwestorów, której głównym akcjonariuszem (75% udziałów) jest fundusz Mid Europa Partners (“Mid Europa"), ogłosiła dzisiaj podpisanie wiążącej umowy sprzedaży całości udziałów (39,23%) w T-Mobile Czechy (“TMCZ" lub “Spółka") Deutsche Telekom za równowartość 828 millionów euro. Zamknięcie transakcji sprzedaży przewidziane jest na koniec lutego 2014 roku.

Nikolaus Bethlen, Partner w Mid Europa, powiedział: "Mam ogromną przyjemność ogłosić kolejną, zakończoną sukcesem, transakcję wyjścia z inwestycji. Od nabycia Spółki przez Mid Europa w 2006 roku, TMCZ stała się liderem w zakresie usług telefonii komórkowej w Czechach, pozyskując ponad 5,8 millionów konsumentów oraz z powodzeniem rozszerzając swoją ofertę o usługi telefonii stacjonarnej oraz B2B. Chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom TMCZ za ich wkład i osiągnięcia zrealizowane przez wszystkie lata inwestycji Mid Europa oraz życzyć dalszych sukcesów".

Robert Chmelar, Dyrektor w Mid Europa, dodał: "Udana transakcja sprzedaży naszego udziału w TMCZ to kolejna znacząca transakcja przeprowadzona przez Mid Europa w Czechach, które są dla nas jednym z najbardziej istotnych rynków".

Po stronie Mid Europa transakcję przeprowadzili: Robert Chmelar, Ratko Jovic oraz Evtim Chesnovski.


W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:

Mid Europa Partners:
Nikolaus Bethlen
Tel +36 (1) 411 1269
Robert Chmelar
Tel +36 (1) 411 1274

Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
Tel +44 (0) 20 7638 9571


Notes to the editors:

MID EUROPA PARTNERS
Mid Europa Partners jest wiodącą instytucją typu private equity inwestującą w Europie Środkowej i Turcji. Działając z Londynu, Budapesztu, Warszawy i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 3,2 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 r.

T-MOBILE CZECHY
T-Mobile Czechy to wiodący operator świądczący usługi z zakresu telefonii komórkowej na terenie całego kraju, T-Mobile oferuje szeroki zakres usług stacjonarnych, mobilnych, a także rozwiązania informatyczne dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.