www.riversidecompany.com

Riverside Company zainwestowała w czeską spółkę Bohemia Interactive Simulations s.r.o. ("Bohemia"). Bohemia to innowacyjna spółka, która zajmuje się: projektowaniem i oferowaniem gier do zastosowań szkoleniowych oraz systemów interaktywnych symulacji, sprzedawanych klientom z sektora obronnego, służb ratunkowych oraz obsługi misji wojskowych. Bohemia jest dostawcą dla m.in. Departamentu Obrony USA, Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, sił zbrojnych Australii oraz innych klientów. Sztandarowy produkt spółki – Virtual Battle Space 2 (VBS2) stał się standardem branżowym w swoim segmencie rynku.

VBS2 (http://products.bisimulations.com) to w pełni interaktywny, trójwymiarowy system szkoleniowo-symulacyjny. VBS2 ma wiele zastosowań ćwiczebnych oraz eksperymentalnych, zarówno wojskowych, jak i komercyjnych; a w szczególności stosowany jest do szkoleń taktycznych oraz scenariuszy treningowych przed wyruszeniem na misje.

Bohemia powstała w 2001 r. w Australii, a od roku 2007 na jej czele stoi CEO Pete Morrison, były kapitan armii australijskiej. W okresie służby Pete Morrison zajmował się zapewnianiem wojsku szkoleń opartych na strukturze gier, w ramach ćwiczeń przygotowawczych do misji w Iraku. Po przejściu na wojskową emeryturę Pete Morrison oraz Prezes spółki Bohemia dr Mark Dzulko dostrzegli ogromne możliwości rozwoju w obszarze symulacji. Szkolenia na wysokim poziomie, obejmujące szeroki zakres umiejętności i scenariuszy wydarzeń, mają kluczowe znaczenie dla skuteczności współczesnych sił zbrojnych. Pete Morrison i dr Mark Dzulko zawarli porozumienie z firmą Bohemia Interactive Studio – producentem popularnej serii gier komputerowych Arma, opartych na koncepcji symulacji walk wojskowych. Na tej podstawie rozwinęli firmę w formie joint venture.

Centralne biura sprzedaży spółki Bohemia znajdują się w USA i są częścią Team Orlando. Team Orlando to centrum doskonalenia w zakresie technologii symulacji do zastosowań wojskowych. Spółka posiada biura sprzedaży i oddziały w Wielkiej Brytanii, Australii, Czechach, a ostatnio także w Polsce. Planuje dalszą ekspansję na rynkach międzynarodowych.

"Nasze doświadczenie w zakresie technologii, a także międzynarodowa struktura i zakres działania Riverside to elementy, dzięki którym jesteśmy idealnym partnerem dla Bohemii" – poskreśla dr Martin Scott, Partner Riverside, stojący na czele oddziału specjalizującego się w sektorze oprogramowania i informatyki w Europie.

Riverside zrealizowała już ponad 20 inwestycji w spółki tworzące oprogramowanie i może się pochwalić zespołem ekspertów w dziedzinie nowych technologii.

"Bohemia jest liderem w segmencie nowych technologii – notującym bardzo silny i trwały wzrost, z bardzo optymistycznymi perspektywami rozwoju" – powiedział Martin Scott. – "VBS2 oraz szereg przygotowywanych przez spółkę Bohemia innowacji i produktów wyznacza standardy w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Oferowane produkty i usługi zmieniają proces szkolenia żołnierzy i – co najważniejsze – wykorzystywanie tych narzędzi szkoleniowych pozwala ratować ludzkie życie."

"Niezmiernie się cieszymy, że firma Riverside jest naszym partnerem – powiedział Pete Morrison. - Jej globalny zasięg i bardzo dobra znajomość branży oprogramowania pozwolą nam na dalszą ekspansję i zaspokajanie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszych klientów."

Wraz z Martinem Scottem nad transakcją pracowali: Principal - Adam Pietruszkiewicz, Vice President - Ludek Palata oraz Vice President - Marcin Goszyk. Możliwość zawarcia tej transakcji wyszukał dla Riverside Principal for Origination - Tomasz Głowacki.

Doradcami Riverside przy tej transakcji byli: Booz Allen Hamilton Inc., Clifford Chance LLP, KPMG (oddziały w Wielkiej Brytanii i Czechach) oraz Kordian Group LLC.


The Riverside Company (http://www.riversidecompany.com lub http://www.riversideeurope.com)
The Riverside Company jest globalnym funduszem typu private equity, specjalizującym się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa o wartości do 200 mln USD. W ciągu prawie 25 lat działalności firma zrealizowała ponad 300 transakcji o całkowitej wartości ponad 4,7 mld Euro. Obecnie w międzynarodowym portfelu firmy znajduje się ponad 70 spółek w Ameryce Północnej, Europie i Azji-Pacyfiku zatrudniających około 14 tys. osób, a wartość zarządzanych przez nią aktywów wynosi 2,7 mld EUR. The Riverside Company posiada 20 biur na całym świecie, w których zatrudnia ponad 200 specjalistów.


W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:
Monika Kalinowska
Advanced PR
+48 604 432 265
mkalinowska@advancedpr.pl

Sarah Flaherty
Marketing & PR Manager
The Riverside Company
+ 44 203 077 1922
smf@riversideeurope.com