Fundusz THC sfinalizował transakcję sprzedaży 100% udziałów spółki Rockfin, globalnego lidera układów pomocniczych w sektorach energetycznym i produkcyjnym. Nowym właścicielem spółki została czeska firma inwestycyjna Jet Investment, która zapowiada budowę holdingu zajmującego się transformacją energetyczną. 

Patent Co, czołowa firma w zakresie produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych, przez ostatnie 6 lat dynamicznie rozwijała się pod skrzydłami Abris Capital Partners, niezależnej firmy zarządzającej funduszami private equity inwestującymi w Europie Środkowej. W tym czasie spółka potroiła swoje przychody i weszła na 43 nowe rynki zagraniczne. W ramach podpisanej umowy nowym właścicielem Patent Co zostanie RWA Raiffeisen Ware Austria AG.

Spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners, podpisała umowę przejęcia Dentstore, jednego z największych dystrybutorów materiałów eksploatacyjnych oraz sprzętu dla branży dentystycznej w Europie Środkowej. To przejęcie jest trzecią inwestycją Abris w tym sektorze, po nabyciu Dentotal w listopadzie 2019 r. i Dentatechnica w listopadzie 2021 r.

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, obejmie znaczący pakiet mniejszościowy w spółce Ekoenergetyka-Polska, działającej w obszarze wysokich technologii i tworzącej infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

AVIA Capital, wiodący polski fundusz wzrostowy, zainwestował w Pro-Project Group Sp. z o.o. – jednego ze światowych liderów w obszarze rozwiązań do kontroli jakości medycznych urządzeń diagnostyki obrazowej.

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, objął 40,6% akcji FinGO, najszybciej rozwijającej się firmy pośrednictwa finansowego na Słowacji.

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, obejmie 60% udziałów w Focus Garden, operatorze jednego z najpopularniejszych w kraju sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów ogrodowych, w tym mebli, sprzętów i elementów małej architektury. 

CVI Dom Maklerski z siedzibą w Polsce, który jest liderem w Europie Środkowej w zakresie zarządzania funduszami private debt, ogłasza pierwsze zamknięcie CVI CEE Private Debt Fund („Funduszu”) – pierwszego funduszu zamkniętego skierowanego do inwestorów instytucjonalnych – na poziomie 80 mln EUR.

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, obejmie 80% akcji Snap Outdoor. Spółka jest dystrybutorem sprzętu górskiego i wspinaczkowego oraz właścicielem 8a.pl – najpopularniejszej w kraju platformy e-commerce dedykowanej aktywnej turystyce i sportom górskim.

Obchodzący właśnie 20-lecie istnienia Avallon MBO, sprzedał cały większościowy pakiet udziałów w spółce EBS. W końcu 2017 r. – w ramach Avallon MBO Fund II – fundusz nabył 70 proc. udziałów spółki, pozostawiając istotny pakiet w rękach jej założycieli.