www.3tscapital.com

3TS Capital Partners, ma zaszczyt ogłosić, że spółka portfelowa LogMeIn, wiodący dostawca usług zdalnego dostępu do komputerów, z sukcesem zadebiutował na giełdzie Nasdaq (symbol: LOGM), plasując emisję na 100 milionów dolarów.

LogMeIn (pod wcześniejszą nazwą Remotely Anywhere) powstał na Węgrzech w 2003 roku. Obecnie siedziba spółki mieści się w Woburn, koło Bostonu, Massachusetts, spółka posiada również europejskie biuro sprzedaży w Amsterdamie oraz centra rozwojowe w Budapeszcie i Szeged na Węgrzech. W 2004 roku, 3TS Capital Partners jako pierwsza instytucja finansowa wsparła LogMeIn kapitałowo. Łącznie spółka otrzymała do tej pory wsparcie od funduszy Venture Capital na ponad 30 milionów dolarów.

LogMeIn dostarcza użytkowników komputerów PC i Mac usługi szybkiego, w pełni zabezpieczonego zdalnego dostępu do komputera z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie i bezpiecznie korzystać z zainstalowanych na zdalnym komputerze aplikacji, plików i danych.

LogMeIn udostępnia darmową wersję aplikacji umożliwiającą zdalny dostęp, która może być również rozszerzona do wersji LogMeIn Pro, oferującej dodatkowe opcje kopiowania i synchronizacji plików, "mini-spotkania" online, jak również zdalne odsłuchiwanie plików oraz drukowanie. Pozostałe produkty LogMeIn, jak LogMeIn IT Reach czy LogMeIn Rescue, są używane głównie przez profesjonalnych informatyków oraz klientów biznesowych. Obecnie, aplikacje LogMeIn łączą ponad 70 milionów komputerów, smart phonów oraz innych urządzeń na całym świecie.

"Debiut LogMeIn na Nasdaq był prawdopodobnie największym dotychczas IPO firmy technologicznej z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wierzymy, że dzięki innowacyjnym produktom, utalentowanej kadrze menedżerskiej, odpowiedniemu wsparciu finansowemu oraz konsekwencji działania, możliwy jest wzrost małej lokalnej firmy na pozycję globalnego lidera, nawet przy obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej na globalnych rynkach. 3TS nadal będzie aktywnie wspierał LogMeIn, jak również poszukiwał nowych możliwości inwestycyjnych w spółki oferujące usługi SaaS (software as a service)", powiedział Pekka Mäki, Dyrektor Zarządzający, który nadzorował inwestycję w LogMeIn z ramienia 3TS Capital Partners.


About 3TS Capital
3TS Capital Partners (www.3tscapital.com) jest jednym z wiodących funduszy Private Equity i Venture Capital w Europe Środkowo-Wschodniej, działającym w regionie poprzez sieć biur w Budapeszcie, Bukareszcie, Pradze, Wiedniu i Warszawie. 3TS inwestuje w spółki działające w dynamicznie rozwijających się sektorach rynku takich jak: Telekomunikacja i Nowe Technologie, Media i Marketing, Usługi dla Biznesu, Medyczne i Finansowe. Wśród inwestorów, którzy łącznie powierzyli 3TS fundusze w wysokości ponad 200 milionów euro znajdują się m.in. 3i, Cisco, Sitra, EBRD oraz KfW. 3TS Capital Partners, 3TS oraz logo 3TS są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi należącymi do 3TS Capital Partners Ltd. i/lub jej podmiotów powiązanych.


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, proszę o kontakt z:
Gabriella NAGY
Marketing & Communication

TEL +43 1 537 03190
FAX +43 1 537 03130
MOBILE +36 20 203 5956
E-MAIL gnagy@3tscapital.com

3TS CAPITAL PARTNERS
FISCHHOF 3/25.
A-1010 VIENNA
www.3tscapital.com