www.oresaventures.com

Szwedzka spółka inwestycyjna, Oresa Ventures, nabyła firmę PLOH Sp. z o.o. od jej założyciela pana Zbigniewa Loh. Wraz z nowym Zarządem, Oresa będzie koncentrować się na rozwijaniu firmy zarówno poprzez wzrost organiczny jak również przez przejęcia.

“Od momentu założenia firmy w 1991 roku PLOH dynamicznie się rozwijał i stał się ważnym graczem na Polskim rynku operatorów maszyn vendingowych. Po 18 latach ciężkiej pracy uznałem, że czas na zmiany. Zdałem sobie sprawę, że firma dla dalszego rozwoju potrzebuje doświadczonego inwestora, który zapewni nie tylko kapitał ale również wsparcie merytoryczne w zarządzaniu. Zależało mi na tym, żeby inwestor rozumiał biznes i nie zaprzepaścił wysiłków i osiągnięć ostatnich 18 lat mojego życia zawodowego. Oresa była dla mnie przekonywująca, ponieważ ma doświadczenie w przejmowaniu małych i średnich firm, oraz wprowadzaniu ich na "następny etap rozwoju." - dodał Zbigniew Loh.

PLOH jest dostawcą rozwiązań vendingowych czyli automatów sprzedających napoje gorące, zimne oraz przekąski. Firma jest autoryzowanym operatorem firmy Nestle oraz Pepsi. Swoje usługi świadczy dla biur, fabryk ale również prowadzi sprzedaż napojów i przekąsek w szpitalach, szkołach, dworcach, centrach handlowych, etc. Jeśli chodzi o ofertę maszyn oferuje zarówno duże maszyny sprzedające na monety, żetony lub karty albo klucze magnetyczne ale również małe maszyny do kawy stawiane w kantynach, biurach, czy stacjach benzynowych. Firma zbudowała imponujące portfolio klientów, które zawiera banki, fabryki, biura, urzędy, dworce, centra logistyczne, szpitale, uczelnie.

“Oresa jest zadowolona z dokonania przejęcia firmy PLOH, jednego z wiodących operatorów w Polsce. Będziemy wspierać rozwój firmy zarówno poprzez rozszerzanie obecności geograficznej PLOH jak również rozszerzanie świadczonyc usług. Rynek operatorów maszyn vendingowych w Polsce ma duży potencjał wzrostu i wspólnie z zespołem PLOH będziemy pracować, żeby ten potencjał w pełni wykorzystać." - stwierdził Rafał Godoj, Dyrektor ds. Inwestycji w Oresa Ventures.


W celu uzyskania dalszych informacji prosimy kontaktować się z:
Rafałem Godojem,
Investment Director
Oresa Ventures,
tel. +48 22 31 95 630

Erik Hallgren,
CEO
Oresa Ventures,
tel. +48 22 31 95 630


O PLOH:
PLOH jest autoryzowanym operatorem Nestle oraz Pepsi. Prowadzi sprzedaż napojów gorących, zimnych oraz przekąsek z maszyn w systemie płatności za artykuł w momencie zakupu za pomocą monety, żetonu, karty lub klucza magnetycznego. PLOH świadczy również usługi w systemie rozliczeń miesięcznych w przypadku klientów płacących zbiorczo np. zakłady pracy zapewniające swoim pracownikom napoje za darmo. PLOH zapewnia obsługę oraz serwis maszyn. Swoje usługi świadczy dla biur, fabryk ale również prowadzi sprzedaż napojów i przekąsek w szpitalach, szkołach, dworcach, centrach handlowych, urzędach, etc.

O Oresa Ventures:
Oresa Ventures jest spółką inwestycyjną ze szwedzkimi korzeniami, która od 1995 roku zaangażowała ponad 170 milionów Euro w inwestycje typu private equity w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Posiadając biura w Warszawie i Bukareszcie, Oresa Ventures koncentruje się na działalności inwestycyjnej polegającej na dostarczaniu kapitału rozwojowego oraz wykupach kapitałowych o wielkości od 5 do 15 milionów Euro na spółkę. Niektóre z inwestycji Oresy to: Medicover (Polska), Intersource (Polska), Trinity Corporate Services (Polska), NeoBPO (Polska), La Fantana (Rumunia), Fabryo (Rumunia) oraz Somaco (Rumunia).