www.arxequity.com

Arx sfinalizował akwizycję dwóch spółek LANEX a.s. (“LANEX") i SINGING ROCK s.r.o. (“Singing Rock") oraz wyszedł z inwestycji w Donit Tesnit.

LANEX (www.lanex.cz) jest wiodącym w Europie producentem lin z włókien sztucznych i opakowań elastycznych. Strategia Spółki skupia się na zastosowaniu zaawansowanych technologii przy produkcji lin.

SINGING ROCK (www.singingrock.com) jest światowej sławy producentem sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości oraz sprzętu do wspinaczki.  Zarządy spółek Arx, LANEX i SINGING ROCK zamierzają wykorzystać mocne strony każdej ze spółek, aby stworzyć światowego lidera na rynku lin i sprzętu do wspinaczki. Połączone spółki LANEX/SINGING ROCK wygenerują sprzedaż w b.r. w wysokości 42 milionów Euro. Obydwie spółki posiadają swoje siedziby w Czechach.
Banki ČSOB i UniCredit zapewniły finansowanie dłużne w/w transakcji.

Wyjście z inwestycji Donit Tesnit:
Miło nam poinformować o wyjściu z inwestycji w spółkę Donit Tesnit doo, które zostało sfinalizowane 1 września 2008. Wyjście nastąpiło poprzez sprzedaż 100% udziałów spółce z grupy Mohar Satler Investments. Arx pomnożył zainwestowany kapitał trzykrotnie, osiągając zwrot z inwestycji w wysokości IRR 58%.

O Arx: (www.arxequity.com )
Arx jest firmą zarządzającą funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka posiada biura w Warszawie, Budapeszcie, Pradze i Bukareszcie. Udziałowcami funduszy są renomowane instytucje finansowe. Celem funduszy Arx jest inwestowanie w krajach Europy Środkowej i Wschodniej w firmy w tzw. późniejszym stadium rozwoju. Inwestycje mogą przyjąć postać finansowania ekspansji, wykupu we współpracy z dotychczasowym kierownictwem (MBO), zakupu z udziałem nowego kierownictwa (MBI) lub przejęcia firmy w celu konsolidacji danej branży.

Kontakt:
Arx Equity Partners
Jacek Korpała
+48 22 850 99 60
korpala@arxequity.com