www.kerten.com

Kerten sfinalizował inwestycję w Kamot, wiodącego w Polsce producenta wiązek elektrycznych dla przemysłu samochodowego.

Z siedzibą w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Kamot posiada bogate doświadczenie w montażu skomplikowanych schematów elektrycznych, które z sukcesem wykorzystywane jest dla potrzeb swojego kluczowego klienta. Plan Kerten w stosunku do Kamotu zakłada między innymi zwiększenie wykorzystania istniejących mocy produkcyjnych, dodatkowe inwestycje w celu zwiększenia mocy produkcyjnych, dywersyfikację działalności poza branżę motoryzacyjną oraz optymalizację struktury kapitału.

"Pragniemy powitać Kerten jako naszego nowego właściciela i wierzymy, iż uda nam się skorzystać z jego bogatego doświadczenia w branży 'outsourcingu’. Kamot skorzystałby z dywersyfikacji działalności w inne dziedziny przemysłu i wierzymy, iż razem z Kerten uda nam się osiągnąć ten cel", powiedział Pan Adolf Polak, Prezes Kamot Mielec. Tomasz Jaroń, Dyrektor Kerten w Polsce, dodał: "Inwestycja w Kamot odzwierciedla oportunistyczne podejście Kerten oraz elastyczność w 'strukturyzowaniu’ inwestycji 'private equity’. Wierzymy, iż aktywa Kamotu w znaczącym stopniu zabezpieczają naszą inwestycję, która jedynie może zostać dodatkowo wzmocniona generowanymi strumieniami gotówki".

Kerten posiada znaczące doświadczenie w branży 'outsourcingu’. Pan Michael O´Shea, założyciel Kerten, jest właścicielem Atlanco Rimec Group, wiodącej firmy 'outsourcingowej’ w Europie.