www.mideuropa.com

Mid Europa Partners ("Mid Europa"), ogłosiła zawarcie porozumienie o przejęciu 100% udziałów w firmie DISA, która działa na światowych rynkach formierskim i przygotowania powierzchni metalowych, od Procuritas Capital Investors III. Zmiana właściciela podlega zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy, od którego Mid Europa oczekuje uzyskać zgodę w pierwszej połowie 2008 r.

DISA jest ważnym dostawcą urządzeń do projektowanie i przygotowania powierzchni metalowych oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Przedsiębiorstwo posiada swoje zakłady produkcyjne w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (Czechy), także w Danii, Indiach oraz Chinach; łącznie zatrudnia około 1,400 pracowników. DISA działa na globalnym rynku oferując swoim klientom najnowocześniejsze technologie oraz rozwój produktów.

Mid Europa jest stuprocentowych udziałowcem w innym przedsiębiorstwie produkującym urządzenia do obróbki powierzchni metalowych, Wheelabrator Group.

Zbigniew Rekusz, Partner w Mid Europa, powiedział: "Jesteśmy zadowoleni, że firma DISA dołączy do grona naszych spółek porterowych. Jesteśmy pod wrażeniem jakości zarządzania w DISA oraz wynikami firmy w ciągu ostatnich latach. Wspólnie z zarządem Spółki DISA będziemy pracować nad dalszym rozwojem oferty oraz polepszeniu relacji z klientami. Dzięki naszemu długoterminowemu zaangażowaniu inwestycyjnemu, zasobom finansowym oraz specjalistycznej wiedzy będziemy mogli wesprzeć Zarząd w ich dalszych planach ekspansji. Ta transakcja, którą z ramienia Mid Europa prowadzili Kerim Turkmen, Paweł Padusiński oraz Tomasz Blicharski, pokazuje naszą umiejętność w budowaniu pozycji lidera w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w przeprowadzaniu całkowicie nowatorskich transakcji w sektorze rozwiązań dla zaawansowanych technologii."

Kerim Turkmen, z Mid Europa powiedział: "Przejęcie firmy DISA jest zgodne z naszą strategią inwestycyjną w firmy z sektora przemysłowego, które działają na rozwijających się rynkach. Dzięki połączeniu z jedną z naszych obecnych spółek, z przedsiębiorstwem Wheelabrator Group, DISA będzie mogła wzbogacić usługi oferowane swoim obecnym klientom na całym świecie".

Robert E. Joyce, Prezes Wheelabrator Group powiedział: "Chcemy podziękować naszym udziałowcom za możliwość stworzenia światowej klasy przedsiębiorstwa poprzez połączenie naszych dwóch wielkich firm, które będzie zajmować się uszlachetnianiem części metalowych. Czekamy z niecierpliwością na współpracę z naszym nowym partnerem - DISA, aby uczynić wizję Mid Europa rzeczywistą."

Mid Europa korzystała z doradztwa: Rothschild, White & Case, Jonas Bruun, PricewaterhouseCoopers, BDO Stoy Hayward oraz PA Consulting.


W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:
Mid Europa Partners:
Zbigniew Rekusz +48 (22) 540 7120
Kerim Turkmen +44 207 886 3626


Informacje dodatkowe:

Mid Europa Partners
Mid Europa Partners jest czołową instytucją typu privite equity inwestującą w Europie Środkowej i Wschodniej. Działając z Londynu, Budapesztu i Warszawy, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 2,6 mld euro. Zespół Mid Europa Partners na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej inwestuje od 1999 r.  Mid Europa Partners zaangażował się w inwestycje w dwudziestu przedsiębiorstwach ulokowanych w czternastu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.  Mid Europa Partners stosuje aktywne podejście do inwestycji i wykorzystuje wiedzę sektorową oraz doświadczenie operacyjne swoich ekspertów, aby wraz z zespołem menedżerów przedsiębiorstw znajdujących się w portfelu zwiększać wartość spółek w długim terminie.
www.mideuropa.com