Secus

Secus I FIZ - pierwszy w Polsce fundusz, który umożliwił inwestowanie w aktywa spółek niepublicznych - zakupił blisko 25% akcji krakowskiego dewelopera INWEST S.A. Transakcja opiewa na kwotę 12,5 mln zł i jest największym z dotychczas zrealizowanych zakupów Funduszu. To także czwarta inwestycja dokonana przez Secus I FIZ.

Zakup akcji INWEST S.A. przez Secus I FIZ ma charakter inwestycji pre-IPO. W planach Funduszu jest wyjście z inwestycji w momencie debiutu spółki INWEST SA na giełdzie tj. przed końcem 2009 roku. Zdaniem zarządzających aktywami funduszu, cena zakupu jest atrakcyjna ze względu na dynamiczny rozwój spółki, bank ziemi należący do INWEST S.A. oraz deficyt mieszkaniowy w Polsce. Inwestycja przyniesie atrakcyjną stopę zwrotu.

"Zakup akcji INWEST S.A. to transakcja, do zawarcia której przekonały nas plany inwestycyjne spółki, jej dotychczasowe doświadczenie, bardzo dobra reputacja na lokalnym rynku, dynamiczny rozwój aglomeracji krakowskiej oraz atrakcyjna wycena przedsiębiorstwa. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja przyniesie spore zyski." - mówi Łukasz Wierzbicki, Dyrektor Departamentu Private Equity Secus Asset Management S.A., niezależnego domu maklerskiego, który zarządzająca funduszem Secus I FIZ.

INWEST S.A. realizuje obecnie 3 projekty inwestycyjne na obszarze Krakowa. W latach 2008-2009 planuje wybudować ponad 600 mieszkań o łącznej powierzchni mieszkalnej blisko 40.000 m2. Spółka specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych (segment popularny i o podwyższonym standardzie) w atrakcyjnych lokalizacjach Krakowa.
Dotychczas Fundusz nabył do portfela akcje WiedzaNet spółki e-commerce, sklepu internetowego Agito SA oraz największego polskiego ubezpieczyciela PZU SA.
______________________________
Secus Asset Management S.A. jest niezależnym domem maklerskim, który świadczy usługi zarządzania aktywami klientów. Głównym celem firmy jest tworzenie innowacyjnych, wysokodochodowych produktów inwestycyjnych takich jak SECUS I FIZ (fundusz zamknięty inwestujący w spółki niepubliczne) czy też Silesia Fund (fundusz zalążkowy, inwestujący na rynku Private Equity). Ponadto, Secus AM świadczy usługi z zakresu Corporate Finance, w tym także przeprowadza oferty publiczne i niepubliczne. Secus Asset Management S.A. jest również Autoryzowanym Doradcą w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.