www.royalton-partners.com

Royalton Capital Investors II, fundusz private equity zajmujący się inwestycjami w Europie Środkowej i Wschodniej oświadcza, że w dniu 21 grudnia 2007 nabył bezpośrednio, w drodze zwiększenia kapitału, 95% udziałów w rumuńskiej firmie ubezpieczeniowej CertAsig od konsorcjum inwestorów hiszpańskich. Pozostała część udziałów jest w posiadaniu członków zarządu oraz lokalnych inwestorów rumuńskich.

CertAsig to rumuńska firma oferująca ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe w sektorze turystyki i sportu. Na czele firmy stoi Radu Frincu, mający 15-letnie doświadczenie w tej dziedzinie zarówno na terenie Rumunii jak i Holandii. 

Komentując dokonany zakup Nigel P. Williams, managing partner [wspólnik zarządzający] w Royalton Partners stwierdził: "Nasza inwestycja w CertAsig stanowi odzwierciedlenie nieustającego zaangażowania Royalton w gwałtownie rozwijający się sektor usług finansowych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, a szczególnie w Rumunii. Po pomyślnej sprzedaży Ella Bank na Węgrzech, Royalton nadal poszukuje możliwości w sektorze finansowym w całym regionie. Rumunia to jedno z państw o najniższym procencie sprzedaży ubezpieczeń w UE – stosunek wolumenu pierwotnego do PKB wynosi tam 2,35% podczas gdy średnia europejska wynosi 5,7%. Jesteśmy przekonani, że rumuński rynek ubezpieczeń może przynieść ekscytujące możliwości."

Transakcja otrzymała zezwolenie regulatora CSA – rumuńskiej Agencji Nadzoru Ubezpieczeń.

Doradcami Royalton byli KPMG oraz Tuca Zbarcea Asociatii.


W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z:
Nigel P. Williams, Prezes, Royalton Partners, tel. +41 79 588 3661, lub pod adres: nigel@royalton-partners.com

_________________________
Royalton Capital Investors II to fundusz private equity, koncentrujący swą działalność na inwestycjach private equity w państwach Europy Środkowej i Wschodniej będących nowymi członkami UE. Fundusz został utworzony w 2007 roku.

Royalton Partners jest doradcą tego funduszu, zarządzającym wykupem przedsiębiorstw o kapitalizacji w zakresie 2-10 mld USD z wykorzystaniem private equity [private equity mid-cap buyout manager]; specjalizuje się w państwach, które niedawno przystąpiły do UE oraz państwach kandydujących. Firmą zarządzają: Nigel Williams, Roman Babka oraz Ivan Vohlmuth, którzy współpracują ze sobą już od ponad piętnastu lat.

www.royalton-partners.com