www.intelcapital.com

Intel Capital oraz Greycroft Partners zainwestowały w Fortumo – firmę specjalizującą się w płatnościach mobilnych z siedzibą w Estonii, San Francisco i Pekinie. Pozyskane środki zostaną wykorzystane do wzmocnienia pozycji Fortumo, jako dostawcy usług płatności mobilnych na rynkach wschodzących.

"Segment płatności mobilnych ma ogromne perspektywy, a my uważamy , że Fortumo ma wszelkie predyspozycje do tego, aby wykorzystać trend płatności rozliczanych przez operatora – mówi Marcin Hejka, dyrektor zarządzający Intel Capital Eastern Europe, Middle East and Africa - Zespół Fortumo jest doskonałym przykładem na to, że utalentowane osoby z Europy Środkowo-Wschodniej są w stanie stworzyć innowacyjne rozwiązania odnoszące sukcesy w skali globalnej".

Działanie Fortumo opiera się na bezpośrednim rozliczaniu płatności przez operatora. Klient, zamiast płacić gotówką czy kartą kredytową za produkty cyfrowe, może doliczyć swój zakup do rachunku płaconego operatorowi. System płatności mobilnych dostępny jest dla przeszło czterech miliardów mobilnych użytkowników na całym świecie bez konieczności rejestrowania się czy posiadania karty kredytowej. więcej