www.ei.com.pl

Polish Enterprise Fund V (PEF V) i Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusze private equity zarządzane przez Enterprise Investors (EI), sprzedały 100% udziałów w sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Sklepy Komfort na rzecz Barcocapital Investment Ltd., spółki kontrolowanej przez Michała Sołowowa. Wartość transakcji nie została ujawniona. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spółka Sklepy Komfort zarządza największą w Polsce siecią sklepów z wykładzinami, dywanami, panelami podłogowymi, podłogami drewnianymi oraz innymi artykułami wykończenia wnętrz. Firma została założona na początku lat 90-tych. Początkowo jej siedziba mieściła się w Szczecinie. Inwestycja funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors istotnie wzmocniła spółkę, która obecnie prowadzi ponad 100 sklepów położonych w całej Polsce. Centrala Komfortu mieści się w Łodzi, a baza logistyczna z centralnym magazynem położona jest w Strykowie.

“Rozpoznawalność marki Komfort oraz jej wiodąca pozycja na rynku sprawiły, że ofertę kupna złożył nam znany i doświadczony inwestor, który zamierza dalej dynamicznie rozwijać Spółkę." Tak sprzedaż firmy skomentował Jacek Siwicki, Prezes Enterprise Investors, odpowiedzialny za tę transakcję.

"Po sfinalizowaniu transakcji planuję kontynuację działalności Spółki i jej dalszy rozwój. Komfort będzie budował kompetencje oraz oferował klientom wielomarkowe multifunkcjonalne rozwiązania w obszarze podłóg i tylko na tym się skoncentruje. Mam nadzieję, że Komfort stanie się dla konsumenta pierwszym wyborem w procesie kupna lub wymiany podłóg," powiedział Michał Sołowow. "Zakup Komfortu to nie pierwsza transakcja zawarta przeze mnie z dotychczasowym właścicielem Spółki, wcześniej spotkaliśmy się przy przejęciu Opoczna przez Cersanit. Wysoko oceniam profesjonalizm Enterprise Investors i skuteczność funduszu w budowaniu wartości zarządzanych przez grupę inwestycji. W przypadku Sklepów Komfort, jakość organizacji osiągnięta w okresie inwestycji Enterprise Investors miała istotny wpływ na moje zainteresowanie projektem," dodał.

Enterprise Investors jest najstarszą i jedną z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grup funduszy private equity i venture capital. Firma działa od 1990 roku. Łączne środki ośmiu funduszy inwestycyjnych utworzonych przez Enterprise Investors przekroczyły 2 miliardy euro. Do tej pory fundusze zarządzane przez Enterprise Investors zainwestowały łącznie 1,6 miliarda euro w 131 spółek z różnych sektorów gospodarki. Przychody ze 105 zakończonych inwestycji przekroczyły 2,1 miliarda euro.


Więcej informacji udzielą:
Jacek Siwicki, Prezes
Anna Czywczyńska, Konsultant Public Relations
Tel. +48 22 458 8500
www.ei.com.pl