www.ei.com.pl

Enterprise Venture Fund I (EVF), fundusz venture capital zarządzany przez Enterprise Investors (EI), nabył 32,4% udziałów Tahe Outdoors, wiodącego producenta kajaków i akcesoriów do uprawiania sportów wodnych. Wartość transakcji wyniosła 3,4 miliony euro.

Od 25 lat Tahe Outdoors zajmuje się produkcją i dystrybucja najwyższej jakości sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Oferuje pełną gamę kajaków, wioseł i osprzętu, które sprzedaje pod pięcioma markami: Tahe Marine, Egalis, Zegul, Trapper oraz Beluga. Firma posiada dwie fabryki w Estonii oraz jedną we Francji i zatrudnia obecnie 90 osób. Sieć dystrybucji Tahe Outdoors obejmuje 35 państw na całym świecie, w tym kraje tak egzotyczne jak Chile, Wenezuela, Tajwan, Południowa Korea, Singapur, Papua Nowa Gwina czy Martynika.

"Tahe Outdoors to spółka o mocnych podstawach finansowych i dużym potencjale wzrostu, systematycznie zwiększająca udział w rynku. Już teraz jest największym dostawcą kajaków w Skandynawii – najbardziej wymagającym rynku europejskim" – powiedział Alek Wasiukiewicz, wiceprezes Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję. – "Przewagą konkurencyjną Tahe są jej nowoczesne fabryki. Dodatkowo dzięki strukturze kosztów produkcji i transportu oraz krótkim terminom dostaw spółka jest w Europie znacznie bardziej konkurencyjna niż firmy z Ameryki czy Azji."

"Współpraca z Enterprise Investors pozwoli nam umocnić pozycję lidera na rynku europejskim" – skomentował Janek Pohla, prezes Tahe Outdoors. "Transakcja ta potwierdza najwyższą jakość naszej oferty, systematycznie rozbudowywanej zarówno na poziomie marek, jak i łańcucha wartości. Zamierzamy kontynuować budowanie swojej pozycji w oparciu o najnowszej generacji materiały i technologie."

Enterprise Investors jest najstarszą i jedną z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grup funduszy private equity i venture capital. Firma działa od 1990 roku. Łączne środki ośmiu funduszy inwestycyjnych utworzonych przez Enterprise Investors przekroczyły 2 miliardy euro. Do tej pory fundusze zarządzane przez Enterprise Investors zainwestowały łącznie 1,6 miliarda euro w 132 spółki z różnych sektorów gospodarki. Przychody ze 104 zakończonych inwestycji przekroczyły 2,1 miliarda euro.


Więcej informacji udzielą:

Enterprise Investors:
Alek Wasiukiewicz, wiceprezes
Anna Czywczyńska, konsultant PR
tel.: +48 22 458 8500

Tahe Outdoors:
Janek Pohla, prezes
tel.: +372 600 8969