www.mideuropa.com

Alpha Medical, spółka portfelowa Mid Europa Partners i lidera na rynku diagnostyki laboratoryjnej w Czechach i Słowacji, ogłosiła zakończenie transakcji kupna Laboratoriów Euromedic w Czechach.

Laboratoria Euromedic to 6 najnowocześniejszych laboratoriów oraz 15 punktów pobrań, oferujących pełne spektrum badań rutynowych oraz specjalistycznych z zakresu biochemii, mikrobiologii, immunologii, hematologii i patologii.

Matthew Strassberg, Senior Partner w Mid Europa Partners, prowadzący inwestycje funduszu w sektorze medycznym, powiedział: "Nabycie Laboratoriów Euromedic przez Alpha Medical pozwoli na umocnienie pozycji lidera naszej sieci laboratoriów w Czechach. W ciągu niespełna trzech lat od naszej pierwszej inwestycji w tym sektorze, aktywnie wspieraliśmy i nadal wspieramy rozwój sieci laboratoryjnej konsolidując ponad 20 operatorów, tworząc wiodącą platformę działającą w Polsce, Czechach oraz Słowacji. W tym samym czasie, inwestujemy w najnowocześniejsze placówki laboratoryjne oferując najwyższy poziom obsługi pacjentów oraz przeprowadzając rocznie ponad 90 milionów testów".

W Mid Europa Partners transakcję przeprowadzili: Paweł Padusiński, Jan Krzewiński oraz Artur Sieńczewski. Rolę doradców Mid Europa Partners i Alpha Medical przy transakcji pełnili: Deloitte, Kinstellar oraz Weil Gotshal & Manges.

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt:

Mid Europa Partners:
Matthew Strassberg,
Tel +44 (0) 20 7886 3628
Pawel Padusinski,
Tel +48 22 540 7122

Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
Tel +44 (0) 20 7638 9571
Informacje dla wydawców:

MID EUROPA PARTNERS
Mid Europa Partners jest czołową instytucją typu privite equity inwestującą w Europie Środkowej i Turcji. Działając z Londynu, Budapesztu, Stambułu i Warszawy, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 r.