www.mideuropa.com

Mid Europa Partners (“Mid Europa"), największy fundusz typu private equity inwestujący w Europie Środkowej i Turcji, ogłosił zakończenie transakcji sprzedaży Grupy SBB/Telemach (“Grupa") funduszom powiązanym z Kohlberg Kravis Roberts & Co. LP (“KKR").

Transakcja została po raz pierwszy ogłoszona 15 października 2013 roku i była warunkowana wyłącznie uzyskaniem niezbędnych zezwoleń. Transakcja sprzedaży umożliwiła inwestorom zrealizowanie trzy i półkrotnego zwrotu kapitału zainwestowanego w SBB, oraz dwu i półkrotnego zwrotu kapitału zainwestowanego w ramach kontynuacji inwestycji w Telemach. Sprzedaż SBB/Telemach jest największą transakcją wyjścia z inwestycji funduszu private equity na terenie byłej Jugosławii (“Region").

Robert Knorr, Senior Partner w Mid Europa, prowadzący inwestycje Funduszu w Południowo-Wschodniej Europie powiedział: “W 2007 roku nabyliśmy udziały SBB, wiodącego operatora telewizji kablowej i usług szerokopasmowego internetu. Realizując od tego momentu inwestycje we wzrost organiczny oraz przeprowadzając proces integracji 18 przedsiębiorstw, przekształciliśmy lokalnego "potentata" w regionalnego lidera, świadczącego usługi blisko 2 milionom konsumentów w sześciu krajach. Transakcja ta potwierdza nasze wieloletnie przekonanie, że Region oferuje znakomite możliwości rozwoju, oraz demonstruje umiejętności Mid Europa w budowaniu wartości przejmowanych inwestycji, tworząc regionalnych liderów".

Andrej Babache, Dyrektor w Mid Europa, który przeprowadził transakcję dodał: “Na sukces tej transakcji, w dużej mierze przyczyniło się podejście Mid Europa nastawione na współpracę i praktyczne doświadczenie. Dzięki bliskiej współpracy z Zarządem, pomogliśmy Grupie rozwinąć i zrealizować strategie łączące wzrost organiczny oraz akwizycje, które umocniły pozycję SBB/Telemach w Regionie".

Dragan Solak, założyciel i prezes Grupy, skomentował: “Fundusz Mid Europa był dla nas bardzo konstruktywnym partnerem, który poprzez swój kapitał, zrozumienie i rozległą wiedzę pomógł Zarządowi rozwinąć SBB/Telemach, aby stał się najlepszym w swojej klasie operatorem w Regionie, jakim jest dziś. Jestem podekscytowany możliwościami, jakie otwierają się przed Grupą, a także dumny z tego, co wspólnie osiągneliśmy z naszym dotychczasowym partnerem".

Po stronie Mid Europa transakcję przeprowadzili: Andrej Babache, Stefan Tzvetkov, Viktoria Habanova, Matthias Dukat oraz Krzysztof Jędrzejek.


W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:

Mid Europa Partners:
Robert Knorr, Partner
Tel +44 (0) 20 7886 3600

Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
Tel +44 (0) 20 7638 9571

MID EUROPA PARTNERS
Mid Europa Partners jest wiodącą instytucją typu private equity inwestującą w Europie Środkowej i Turcji. Działając z Londynu, Budapesztu, Warszawy i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4,0 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 r.