www.value4capital.com

Value4Capital podpisał umowę sprzedaży spółki Konsalnet z China Security & Fire Co. Ltd, międzynarodowym inwestorem branżowym notowanym na giełdzie w Szanghaju. Wartość transakcji wynosi 110 milionów EUR.

Value4Capital podpisał warunkową umowę sprzedaży na kwotę 110 mln EUR z China Security & Fire Co. Ltd, międzynarodowym inwestorem notowanym na giełdzie w Szanghaju, specjalizującym się w ochronie mienia i osób oraz w innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń. Wartość transakcji opiewa na 110 milionów EUR. Chiński inwestor zaproponował najkorzystniejszą ofertę dla Spółki Konsalnet i Funduszu V4C.

China Security & Fire Co., Ltd (CSF) prowadzi swoją główną działalność przede wszystkim w zakresie produkcji i instalacji systemów bezpieczeństwa, które są wykorzystywane w takich branżach jak branża nieruchomości komercyjnych, edukacji, transportu czy usług medycznych. Spółka działa głównie na rynku chińskim. Swoją działalność międzynarodową realizuje poprzez swoją spółkę zależną Guardforce Hong Kong Group, która świadczy usługi ochrony osób i mienia oraz obsługi gotówki m.in. w Hong Kongu, Makau, Tajlandii czy Australii.

- „Wiarygodny branżowy inwestor o silnej pozycji oraz doświadczeniu, zapewni dalszy dynamiczny rozwój spółki zapewniając tym samym ciągłość tysięcy miejsc pracy i wpływów podatkowych do budżetu państwa. Mam nadzieję, że dzięki inwestorowi Konsalnet wdroży do swojej oferty innowacyjne rozwiązania, mówimy tu w szczególności o nowych rozwiązaniach w zakresie monitoringu wizyjnego. Rozwój Konsalnetu to nowe miejsca pracy oparte w dużej mierze na wiedzy pozyskanej od inwestora” – mówi Jacek Pogonowski, Prezes Konsalnet Holding i Partner w funduszu Value4Capital.

Guardforce została założona w 1977 r. w Hongkongu. Firma oferuje szeroki zakres usług dla klientów korporacyjnych i jest wiodącym dostawcą usług z tego zakresu w Hong Kongu oraz w Azji i Australii. Firma zatrudnia 1200 pracowników w Hongkongu i ponad 5000 w Azji. Guardforce stale poszerza swoją ofertę o innowacyjne rozwiązania z zakresu ochrony. W czerwcu 2016 r Guardforce ogłosiła wprowadzenie robotów do patrolowania obiektów wraz z najnowszymi aplikacjami do ich obsługi. Klientami Guardforce są największe firmy zarówno chińskie jak i międzynarodowe takie jak np.: Bank of China, Chevron, HSBC, miasto Melbourne, czy linie lotnicze Thai.

- „Propozycja CSF była najkorzystniejszą ze wszystkich ofert jakie rozważaliśmy, zarówno dla nas jako inwestora jak i dla Konsalnetu. Duże zainteresowanie inwestora wpisuje się zresztą w widoczny proces zacieśniania gospodarczych stosunków polsko-chińskich. W ostatnim czasie nasz kraj podpisał ważne umowy gospodarcze o bliskiej współpracy pomiędzy Polską a Chinami. Chiny to zresztą ciekawy kierunek nie tylko w zakresie wymiany handlowej ale także w zakresie pozyskiwania kapitału dla polskich firm. Mam nadzieję, że inwestycja CSF wpłynie pozytywnie na zainteresowanie współpracą między naszymi krajami” – dodaje Jacek Pogonowski.

Noty:

Konsalnet jest największą firmą branży ochrony osób i mienia w Polsce. Działa od ponad 20 lat, oferując pełen zakres usług bezpieczeństwa - od usług ochrony fizycznej, przez obsługę gotówki, konwoje, zabezpieczenia techniczne i monitoring po ratownictwo. Firma zapewnia ochronę fizyczną ponad 3200 obiektów, a usługi monitoringu świadczy dla ponad 60 tysięcy klientów. Wśród klientów są m.in. największe banki w Polsce, sieci handlowe, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, strategiczne obiekty i firmy przemysłowe.

Value4Capital jest firmą zarządzającą funduszami private equity. Koncentruje się na inwestycjach typu buy-out oraz typu expansion capital spółek o ugruntowanej pozycji rynkowej, działających w Polsce oraz w innych krajach członkowskich UE regionu Europy Środkowej. Wspiera spółki portfelowe w ich rozwóju organicznym oraz w akwizycje innych podmiotów tak aby stawały się liderami na swoich rynkach. Ostatnie inwestycje Value4Capital poza Konsalnet to takie spółki jak home.pl i Emitel w Polsce czy też MedLife w Rumunii.