www.cvc.com

Poznań, Warszawa, Londyn – CVC Capital Partners (“CVC”), jedna z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie, ogłosiła dzisiaj, że poprzez swoje fundusze, nabyła spółkę Żabka Polska (“Żabka”) od Mid Europa Partners. Do sfinalizowania akwizycji wystarczy już tylko pozyskanie koniecznych zgód wynikających z uwarunkowań prawnych.

Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów spożywczych segmentu „modern convenience” działających pod markami Żabka i Freshmarket. Przez dziewiętnaście lat swego działania Żabka zdobyła pozycję lidera tego segmentu. Zaczynając od pierwszych sklepów w Poznaniu, urosła do ogólnopolskiej sieci posiadającej ok. 4.500 sklepów franczyzowych prowadzonych przez ok. 3.000 przedsiębiorców.

István Szőke, Partner w CVC, powiedział: “Jestem zadowolony, że mogę ogłosić drugą inwestycję CVC w Polsce, co świadczy o naszym długoterminowym zaangażowaniu w tym kraju i całym regionie Europy Środkowej. Mamy silny zespół w Warszawie oraz globalny zasięg, a więc dwie rzeczy, które są niezbędne do tego, aby skutecznie wspierać rozwój naszych spółek w Polsce.”

Krzysztof Krawczyk, szef CVC w Polsce, dodał: “Żabka jest niekwestionowanym liderem w segmencie „modern convenience”, posiadającym wysokiej jakości model biznesowy i utalentowany zespół. Cieszymy się na współpracę z Zarządem, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał rynkowy i rozwijać wspólnie z franczyzobiorcami  obecną sieć sklepów tworząc tym samym w obrębie segmentu modern convenience standard do naśladowania na świecie.”

Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabki, dodał: “Cieszę się z możliwości współpracy z CVC – inwestorem, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem w budowaniu wielu silnych rynkowo przedsiębiorstw, których sukces wypracowywał z wieloma partnerami. Międzynarodowe doświadczenie w branży detalicznej oraz zrozumienie lokalnego rynku są bezcennym kapitałem dla dalszego rozwoju Żabki.”

Media

Małgorzata Małachowska
Tel: +48 602 380 538
Email: malgorzatam@pov.pl

O CVC Capital Partners
CVC Capital Partners jest jedną z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. CVC zostało założone w 1981 r. i ma dziś sieć 23 biur i około 400 pracowników w Europie, Azji i USA. Obecnie CVC ma zabezpieczone zaangażowanie ponad 88 mld USD od wiodących inwestorów instytucjonalnych w funduszach o zróżnicowanych strategiach inwestycyjnych. W sumie, CVC zarządza aktywami o wartości powyżej 50 mld USD. Obecnie, fundusze zarządzane lub doradzane przez CVC zainwestowały w 52 firm na całym świecie o łącznych przychodach ponad 80 mld USD, zatrudniających około 250,000 osób. Więcej informacji na temat CVC na stronie www.cvc.com

O Żabce
Żabka, z siedzibą w Poznaniu, jest liderem segmentu modern convenience i jedną z największych i najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego w Polsce. Żabka obsługuje około 2 miliony klientów dziennie w około 4,500 sklepach i generuje ponad 6.3 mld PLN pod marką „Żabka” i „Freshmarket”.