Źródło: www.mci.pl

Szwedzka spółka iZettle, będąca liderem rynku akceptacji płatności mobilnych w Europie i Ameryce Łacińskiej, pozyskała w ramach kolejnej rundy finansowania 60 milionów euro. Do spółki dołączyła nowa CFO, Maria Hedengren, która wcześniej pracowała w spółce NetEnt zajmującej się hazardem online.

Środki pozyskane w ramach nowej rundy finansowania przez iZettle zostaną przeznaczone m.in. na przejęcia innych podmiotów. Celem jest rozbudowa usług wykraczających poza obsługę płatności mobilnych na rynkach, na których już operuje szwedzka spółka. iZettle działa aktualnie w 10 krajach w Europie oraz Brazylii i Meksyku. Oferowane przez firmę rozwiązania są proste w obsłudze i nakierowane na obsługę małego biznesu – obejmują m.in. czytniki kart dla smartfonów i tabletów, kasy fiskalne oparte na tabletach oraz narzędzia sprzedażowe i produkty kredytowe.

Jacob de Geer, założyciel i prezes iZettle informuje, że około 45 milionów euro finansowania jest zapewnione w formie długu przez Victory Park Capital. Pozostałe 15 milionów euro pochodzi od obecnych inwestorów, wśród których – oprócz funduszu MCI.TechVentures zarządzanego przez Grupę PEManagers – znajdują się takie firmy jak Intel Capital, American Express czy MasterCard.