Źródło: www.krokuspe.pl

Nova Polonia II, fundusz private equity, któremu doradza Krokus PE, sprzedał 100% akcji polskiego producenta prefabrykatów żelbetowych – spółki Comfort S.A. do Grupy Goldbeck, realizując solidny zwrot z inwestycji.

Comfort jest jednym z wiodących producentów wielkogabarytowych prefabrykatów żelbetowych w Polsce. Produkty są wykorzystywane w budowie m.in. obiektów przemysłowych, budynków handlowych i mieszkalnych, obiektów energetycznych, obiektów inżynierii lądowej i wodnej, takich jak mosty, autostrady i drogi.

W przeciągu ostatnich kilku lat sprzedaż spółki wzrosła dwukrotnie, firma podwoiła liczbę pracowników, dokonała wielu inwestycji oraz zwiększyła produktywność. W 2014 roku Comfort przejął aktywa produkcyjne jednego z konkurentów w centralnej Polsce, stając się numerem dwa na rynku prefabrykatów żelbetowych w kraju.

Krokus: Nova Polonia II jest czwartym funduszem, któremu doradza Krokus PE. Zespół Krokus PE od ponad 20 lat z sukcesami inwestuje w małe i średnie polskie przedsiębiorstwa, dostarczając im kapitału do dalszej ekspansji oraz wspierając wzrost ich wartości.

Comfort S.A.: http://comfortsa.pl

Grupa Goldbeck: https://www.goldbeck.de/

W transakcji funduszowi doradzał zespół KPMG Deal Advisory oraz Kancelaria Gessel.

Osoba kontaktowa:
Piotr Oskroba: Partner w Krokus PE
Tel.: +48 22 653 69 50