www.mideuropa.com

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex (“Hortex” lub „Spółka”) od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital („Transakcja”). Hortex jest wiodącym producentem FMCG w Polsce, z silną pozycją i wysoce rozpoznawalną marką w sektorach soków i napojów oraz mrożonych warzyw i owoców. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Paweł Padusiński, Partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura, powiedział: „Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać Spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje.”

Robert Knorr, Partner Zarządzający Mid Europa, nadzorujący inwestycje funduszu w sektorze handlu detalicznego i FMCG, powiedział: „Inwestycja w Hortex jest wynikiem naszego bogatego doświadczenia uzyskanego dzięki współpracy ze spółkami portfelowymi w sektorze retail i FMCG w regionie CEE, m.in. z Żabką, Moji Brendovi, Allegro i Profi. Dostrzegamy olbrzymi potencjał Spółki zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i M&A przy wykorzystaniu naszej sieci kontaktów oraz unikalnej wiedzy w sektorze.”

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Berke Biricik, Marek Rodak, Bartosz Małecki i Elżbieta Drażba.
Doradcami dla Mid Europa byli: Vienna Capital Partners (M&A), Clifford Chance (doradca prawny), OC&C (doradca komercyjny), PwC (finanse i podatki) oraz Ramboll Environ (sprawy środowiskowe).

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt:

Mid Europa Partners:
Robert Knorr, Co-Managing Partner Tel +44 (0) 20 7886 3608
Pawel Padusinski, Partner
Tel +48 (22) 540 7120
Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
+44 20 7638 9571

Informacje dodatkowe:

Mid Europa Partners
Mid Europa Partners jest wiodącym funduszem typu private equity inwestującym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Działając z Warszawy, Londynu, Budapesztu i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4,6 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach regionu od 1999 roku i do tej pory przeprowadził 35 inwestycji w 18 krajach.
Strona internetowa Mid Europa Partners: www.mideuropa.com