www.blackpearls.vc

Autenti - platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet, wykorzysta technologię Blockchain do dodatkowego zabezpieczania danych i podniesienia poziomu wiarygodności operacji. We wdrażaniu technologii rozproszonych rejestrów, a także dynamicznym rozwoju spółki w obszarze sprzedaży i marketingu, Autenti wesprą kapitałem w wysokości 6,3 miliona złotych fundusze: Innovation Nest i Black Pearls VC.

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Innowacyjne zastosowanie podpisu elektronicznego, łatwy dostęp do najnowszej technologii oraz umocowanie prawne w oparciu o przepisy europejskie i krajowe, umożliwia dziś przedsiębiorcom rezygnację z konieczności odręcznego podpisywania umów drukowanych na papierze i wymiany fizycznych egzemplarzy przez strony. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

W 2016 r. światowy rynek podpisu elektronicznego wynosił 631,5 mln dolarów. Analitycy spodziewają się, że rynek ten będzie wzrastał w ujęciu CAGR o 26,40% w latach 2017-2025 i osiągnie 4,98 mld dolarów przed końcem roku 2025.Idea depapieryzacji w organizacjach to już nie moda, a paląca potrzeba. Nasze rozmowy o e-podpisach w firmach nie kończą się pytaniem “czy?”, ale “kiedy u nas?” - mówi Grzegorz Wójcik, CEO Autenti. - Dzięki wsparciu Innovation Nest i Black Pearls VC, mamy szansę wykorzystać właściwy moment, aby znacząco przyspieszyć, realizując ambitne plany ekspansji za granicą oraz podnosząc standardy bezpieczeństwa danych. To właśnie kompetencje, doświadczenie i międzynarodowe kontakty naszych partnerów są kluczowe dla dynamicznego rozwoju Autenti. - dodaje Wójcik.

Jako wiodący inwestor, Innovation Nest przeznaczyło na rozwój Autenti kwotę 3,3 miliona złotych z funduszu Innovation Nest II, skupiającego się na wspieraniu projektów tworzących oprogramowanie wykorzystywane w rozwiązaniach biznesowych.

- Istotny wpływ na efektywność procesów w firmie to obecnie najbardziej kluczowa cecha charakteryzująca projekty, które mają największe szanse na sukces - stwierdza Marek Kapturkiewicz, partner i współzałożyciel funduszu Innovation Nest. - I właśnie Autenti proponuje taką wartość, która pozwala na fundamentalne przyspieszenie oraz optymalizację procesu podpisywania umów i setek innych firmowych dokumentów. Gwarantuje równocześnie, że podpisany dokument jest tym właściwym i nigdy nie zaginie.

Zaangażowanie Black Pearls VC w projekt Autenti wyniosło 3 mln złotych, a wehikułem finansującym projekt jest LQT Fund II, (LQT- Life Quality Technologies) utworzony w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Strategia funduszu LQT Fund II zakłada wspieranie rozwoju oraz komercjalizacji technologii poprawiających jakość życia.

- Autenti w rewolucyjnym stopniu optymalizuje proces zawierania umów. Projekt jest dla nas wzorcowym przykładem rozwiązania z kategorii Life Quality Technologies. - mówi Tomasz Woźniak, Członek Zarządu w Black Pearls VC. - W tym obszarze chcemy wesprzeć w sumie około dziesięciu projektów naukowo-badawczych ze znacznym potencjałem komercjalizacyjnym, również pod względem tego ostatniego, Autenti znakomicie wpisuje się w naszą strategię.

Autenti zadebiutowało na rynku 3 lata temu. Rozwiązanie jest projektem czołowych menedżerów polskiej branży internetowej z doświadczeniami z takich firm jak Interia, Onet, TVN czy Allegro, którzy połączyli swoje pasje i kompetencje, aby zaspokoić jedną z najpilniejszych potrzeb biznesu. Na czele zespołu stanął pomysłodawca, Grzegorz Wójcik, wieloletni menedżer i ekspert mediów cyfrowych oraz e-commerce. Grupę założycieli uzupełnili Łukasz Rzepecki (CTO), Tomasz Plata (CMO) i Bartosz Wojciechowski (w roli CLO). W ostatnim roku Autenti odnotowało znaczący wzrost zainteresowania usługą e-podpisu, co zaowocowało kilkudziesięcioma nowymi kontraktami dla spółki, zwycięskimi konkursami i przetargami, czy choćby udziałem w międzynarodowym programie Google Campus Residency.

***

Autenti
Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Dzięki Autenti podpisywanie dokumentów możliwe jest na komputerze, tablecie lub smartfonie w dowolnym miejscu i czasie: w biurze, w domu lub w podróży. Platforma to wyjątkowe połączenie podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego w oparciu o przepisy europejskie i krajowe. Z usługi korzystać można w relacjach z partnerami biznesowymi (B2B), ale również z konsumentami (B2C) i pracownikami (B2E). To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.
Więcej informacji na stronie: autenti.com lub za pośrednictwem:
Tomasz Plata
tel. +48 516 444 290, e-mail: tomasz.plata@autenti.com

Innovation Nest
Innovation Nest jest krakowskim funduszem typu venture capital skupiającym się przede wszystkim na inwestycjach w europejskie firmy rozwijające oprogramowanie dla klientów B2B na wczesnym etapie. Firma rozpoczęła działalność w 2011 roku, a obecnie posiada już ponad 35 spółek w swoim portfolio, w tym: UXPin, Picodi, Growbots, Estimote i Elmodis. Misją firmy jest finansowanie wyspecjalizowanych zespołów z siedzibą w Europie i pomaganie im w rozwoju na skalę globalną.
Więcej informacji na stronie: innovationnest.com lub za pośrednictwem:
Krzysztof Kobyłecki
tel: +48 502 403 637, e-mail: chris@innovationnest.co

Black Pearls VC
Black Pearls VC jest firmą venture capital zarządzającą funduszami typu seed oraz post-seed, koncentrującą się na wspieraniu innowacji poprawiających jakość ludzkiego życia (Life Quality Technologies). Black Pearls VC pomaga najlepszym przedsiębiorcom i naukowcom w budowaniu firm o globalnym zasięgu, wspierając ich projekty m.in. z obszarów deep tech i enterprise software, digital healthcare, inteligentnych systemów transportowych. Od 2016 roku firma jest członkiem organizacji Invest Europe, uczestniczy także w Kauffman Fellows - elitarnym programie edukacyjnym dla menedżerów VC działających w globalnej perspektywie.
Więcej informacji na stronie: blackpearls.vc lub za pośrednictwem:
Marcin Popiel
tel: +48 732 681 351, e-mail: mpo@blackpearls.vc