www.abris-capital.com

WOHO Holdings Ltd., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., w ogłoszonym wezwaniu oferuje 14.88 zł za akcję. To kolejna inwestycja wpisująca się w strategię funduszu, który pozyskał niedawno od międzynarodowych inwestorów 500 mln euro na ciekawe projekty biznesowe w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

Zapisy będą przyjmowane od 8 stycznia do 6 lutego 2018. Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 8 lutego 2018.

WDX S.A. oferuje wyjątkowe na rynku, nowoczesne rozwiązania z zakresu logistyki, obejmujące projektowanie i instalację zintegrowanych systemów składowania i transportu w magazynach. Jest to szczególnie ważne w kontekście widocznego na całym świecie dynamicznego rozwoju e-commerce, który nie byłby możliwy bez wsparcia usług logistycznych innowacyjnymi produktami, optymalizującymi i przyspieszającymi procesy magazynowe, z których znana jest spółka WDX.

„WDX S.A. to bardzo perspektywiczna firma, mająca czołową pozycję w dynamicznie rozwijającej się branży kompleksowych rozwiązań magazynowych. Mając na uwadze globalny rozwój e-commerce i coraz większą tendencję podzlecania usług logistycznych, widzimy duży potencjał dalszego rozwoju spółki razem z jej założycielami. Na ciekawe akwizycje mamy przeznaczone 500 mln euro, pozyskane niedawno od międzynarodowych inwestorów w ramach naszego trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP.” – mówi Milorad Anđelić, Partner w Abris Capital Partners.

Dariusz Bąkowski, współzałożyciel WDX S.A. i Przewodniczący jej Rady Nadzorczej, dodaje: „Cieszymy się na współpracę ze sprawdzonym partnerem rodzinnych firm, jakim jest Abris Capital Partners. Jestem przekonany, że razem uda nam się osiągnąć jeszcze większy sukces biznesowy zarówno w kraju, jak i za granicą, na co wskazują już zrealizowane przez Abris projekty, jak na przykład kurierska Siódemka czy Alumetal. Liczymy też na transfer wiedzy i wsparcie merytoryczne jego ekspertów w zakresie bieżącego zarządzania.”

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo – Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

Fundusze Abris od 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami, znalazły się m.in. Siódemka, Masterlease, Alumetal czy Novago. Aktualnie ze wsparcia funduszy Abris korzystają m.in. GetBack, Graal i CARGOUNIT.