www.mideuropa.com

Mid Europa Partners, wiodący fundusz private equity inwestujący w regionie Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej, ogłosił dziś zakończenie tranksakcji nabycia spółki Hortex, wiodącego producenta FMCG w Polsce, koncentrującego swoje działania na produkcji soków, nektarów i napojów, a także mrożonych warzych i owoców oraz koncentratu soków owocowych.

Hortex jest liderem na rynku mrożonych warzyw i owoców oraz wiceliderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce. Spółka Hortex to jedna z kultowych i najbardziej rozpoznawalnych marek FMCG w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej, posiada najnowocześniejsze zakłady produkcyjne oraz ogólnokrajową sieć dystrybucyjną. Mid Europa Partners będzie wspierał spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym, w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje.

Za przeprowadzenie transakcji po stronie funduszu odpowiedzialni byli: Berke Biricik, Marek Rodak, Bartosz Małecki oraz Elżbieta Drażba.

 

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:
Mid Europa Partners:
Paweł Padusiński Tel +48 22 5401720

MID EUROPA PARTNERS
Mid Europa Partners jest wiodącą instytucją typu private equity inwestującą w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Działając z Londynu, Budapesztu, Warszawy i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4,6 mld euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 roku i do tej pory przeprowadził 36 inwestycji w 18 krajach. Strona internetowa Mid Europa Partners: www.mideuropa.com