Źródło: www.arxequity.com

ARX Equity Partners (“ARX”) nabył większościowy udział w TMX Mobile Solutions (“TMX“), węgierskiej firmie naprawy sprzętu komórkowego, na dobrej drodze do osiągnięcia sprzedaży przekraczającej 40 milionów € w 2018 roku.

TMX zatrudnia ponad 400 wykwalifikowanych pracowników świadczącym usługi obejmujące naprawę, logistykę oraz renowację telefonów komórkowych. TMX naprawia około 500.000 urządzeń mobilnych rocznie klientom B2B obejmującym większych oryginalnych producentów sprzętu komórkowego (OEM). Strategia ARX dla TMX opiera się na zachowaniu czołowej pozycji na rosnącym węgierskim rynku wewnętrznym i jednoczesnym skorzystaniu z trendu zlecania napraw sprzętu komórkowego w bliższych krajach (tzw. „nearshoringu”) Europy Środkowo Wschodniej. TMX jest idealnie pozycjonowany jeśli chodzi o skalę, zdolności logistyczne, bliskość i konkurencyjność cenową aby zdobyć istotny udział w europejskim rynku naprawy ubezpieczonego sprzętu.

TMX jest dobrej jakości biznesem, który posiada solidne systemy, możliwość obsługi znaczącego obszaru geograficznego i renomowaną bazę klientów. Jesteśmy pod wrażeniem zdolności firmy do wydajnej obsługi skomplikowanych napraw i związanych z nimi oczekiwań logistycznych, które składają się w efekcie na sprawną obsługę i satysfakcjonujące doświadczenie klienta. wyjaśnił Bela Lendvai-Lintner, Partner w ARX.

Jesteśmy podekscytowani witając ARX jako doświadczonego partnera z historią we wspieraniu krajowych liderów w Europie Środkowo Wschodniej w ich podróży ku regionalnej ekspansji i internacjonalizacji. powiedział Balazs Kotányi, większościowy właściciel TMX.

TMX jest drugą inwestycją z czwartego funduszu private equity zarządzanego przez ARX.