www.mideuropa.com

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia z Abris Capital Partners, w sprawie nabycia 100% udziałów w Urgent Cargus („Urgent Cargus” lub „Spółka”). Transakcja wymaga uzyskania zgody UOKiK, a jej zamknięcie przewidziane jest na czwarty kwartał 2018 roku.

Urgent Cargus jest wiodącym dostawcą usług kurierskich, ekspresowych oraz paczkowych w Rumunii, oferującym dostawy „last mile” dla ponad 85 000 odbiorców, w tym klientów z sektora e-commerce, klientów biznesowych oraz indywidualnych. Urgent Cargus dysponuje szeroko rozwiniętą infrastrukturą logistyczną, składającą się z 5 węzłów przeładunkowych oraz 71 sortowni. Dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych z dużą liczbą obsługiwanych tras (Line Haul Network), Spółka jest w stanie oferować najwyższej jakości dostawy w ciągu 24 godzin na terenie całego kraju.

Gian Sharp, CEO Urgent Cargus, skomentował: „Już teraz osiągnęliśmy ponad pięciokrotny wzrost przychodów i staliśmy się liderem dostaw krajowych. Z radością będę wspierał nowego właściciela Spółki w dalszym jej rozwoju. Wiedza i doświadczenie w sektorze e-commerce, jakie wniesie Mid Europa, będzie wartością dla Spółki, wykorzystaną do rozwoju wysokiej jakości usług na rynku rumuńskim”.

Kerim Turkmen, Partner w Mid Europa, powiedział: „Dzięki wysokiej jakości ogólnokrajowej infrastruktury logistycznej, Urgent Cargus może świadczyć usługi klientom biznesowym i detalistom, oraz wspierać dynamicznie rozwijający się krajowy sektor e-commerce, napędzany przez rosnącą liczbę klientów sklepów internetowych. Cieszymy się na współpracę z Zarządem Urgent Cargus w zakresie zapewnienia rozwoju organicznego, poprzez przejęcia lokalnych podmiotów oraz ekspansję międzynarodową”.

Robert Knorr, Partner Zarządzający w Mid Europa, dodał: „Nabycie Urgent Cargus jest wynikiem naszych doświadczeń z inwestycji w Allegro i podkreśla nasze szczególne zainteresowanie spółkami związanymi z szybko rozwijającym się sektorem internetowej sprzedaży detalicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej”.

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Ratko Jović, Bence Horvath oraz Gyozo Lantos.

Doradcami dla Mid Europa byli: White & Case (doradca prawny), EY (doradca finansowy oraz podatkowy) oraz Last Mile Experts (doradca komercyjny).

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt:

Mid Europa Partners:

Kerim Turkmen, Partner Tel +44 20 7886 3632

Robert Knorr, Co-Managing Partner Tel +44 20 7886 3608

Citigate:

David Westover

Tel +44 20 7282 2886

Informacje dodatkowe:

Mid Europa Partners

Mid Europa Partners jest wiodącym funduszem typu private equity inwestującym w Europie Środkowo-Wschodniej. Działając z Warszawy, Londynu, Budapesztu i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 4,6 mld Euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 roku, do tej pory przeprowadził 38 inwestycji w 18 krajach Regionu.

Strona internetowa Mid Europa Partners: www.mideuropa.com