www.mideuropa.com

Mid Europa Partners („Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie umowy z Blue Sea Capital, w sprawie nabycia pakietu większościowego w MediGroup („MediGroup” lub „Spółka”). W posiadaniu sprzedającego, Blue Sea Capital, pozostaje 45% udziałów. Transakcja wymaga uzyskania zgody UOKiK, a jej zamknięcie przewidziane jest na drugi kwartał 2018 roku.

MediGroup jest liderem prywatnej opieki medycznej w Serbii, posiadającym sieć 13 placówek w największych miastach kraju. Spółka oferuje usługi z zakresu opieki szpitalnej i ambulatoryjnej, badań laboratoryjnych, zapłodnienia in vitro, kosmetologii oraz okulistyki.

Matthew Strassberg, Partner Współzarządzający w Mid Europa, który zapoczątkował oraz odpowiada za inwestycje w sektorze ochrony zdrowia, powiedział: „MediGroup otwiera nam drzwi do intensywnie rozwijającego się rynku prywatnej opieki medycznej w Serbii. Zamierzamy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w pielęgnowaniu rozwoju firm z sektora medycznego, takich jak polski LuxMed, czy rumuńska Regina Maria, aby przyspieszyć wzrost MediGroup. Współpraca z Blue Sea Capital zapewni MediGroup nieprzerwany dostęp do wiedzy eksperckiej oraz potencjału wykonawczego, przy równoczesnym czerpaniu korzyści z naszego ogromnego doświadczenia branżowego oraz zasobów połączonych z wiedzą i doświadczeniem Zarządu spółki Regina Maria.”

Csanad Daniel, który finalizował transakcję, dodał: “Dzięki rozpoznawalnej marce oraz wysokiej jakości placówkom, MediGroup jest przygotowana do wykorzystania ogromnych możliwości rozwoju istniejących na rynku ochrony zdrowia w Serbii. Bardzo cieszymy się na współpracę z Blue Sea Capital i Zarządem MediGroup w następnych etapach rozwoju Spółki oraz wspólne inwestycje kapitałowe.”

Saša Galic, Partner Zarządzający w Blue Sea Capital, powiedział: „Jestem dumny z osiągnięć zespołu Blue Sea Capital we wsółpracy z Zarządem MediGroup. Zawarcie współpracy z Mid Europa, wiodącym inwestorem w Serbii, mającym doświadczenie w inwestycjach z obszaru ochrony zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej, wydaje się logicznym kierunkiem rozwoju MediGroup.”

Vuk Vukovic, Partner w Blue Sea Capital, dodał: “MediGroup został krajowym liderem w sektorze ochrony zdrowia, dzięki swojemu unikalnemu podejściu do wykonywania usług oraz silnej motywacji do inwestowania. Współpraca z Mid Europa daje nam perspektywy do rozwoju na wyższych poziomach.”

Za przeprowadzenie transakcji po stronie Mid Europa Partners odpowiedzialni byli: Csanad Daniel, Murat Buyumez oraz Can Karapence. Po stronie Blue Sea Capital: Vuk Vukovic, Mirko Milojevic i Marko Jojic.

Doradcami prawnymi byli Sidley Austin oraz ZSP. W transakcji Mid Europa doradzali także PwC and EY. Doradcami po stronie Blue Sea Capital byli Allen & Overy, BDK, KPMG oraz Van Campen Liem.