www.mideuropa.com

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie umowy sprzedaży Knjaz Miloš, wiodącego producenta wody mineralnej oraz napojów bezalkoholowych w Serbii i państwach sąsiadujących, na rzecz joint venture Karlovarské Minerální Vody ("KMV") oraz PepsiCo, Inc. ("PepsiCo"). Transakcja wymaga uzyskania zgody UOKiK, a jej zamknięcie przewidziane jest na trzeci kwartał 2019 roku.

Mid Europa zakupiła Knjaz Miloš w 2015 roku, razem z Imlek – wiodącym producentem nabiału oraz Bambi – wiodącym producentem słodyczy, tworząc grupę Moji Brendovi. Po akwizycji oraz wyznaczeniu nowego zarządu, Knjaz Miloš, wówczas już wiodący producent wody mineralnej, wykorzystał popyt na nowoczesne kategorie napojów funkcjonalnych stając się w nich niekwestionowanym liderem.

Robert Knorr, Partner Współzarządzający w Mid Europa, powiedział: „Knjaz Miloš jest kolejnym przykładem tego, jak Mid Europa realizuje swoją wizję, przekształcając środkowoeuropejskie spółki w rozpoznawalne marki wiodące na swoich rynkach. Podobnie jak wcześniej Bambi, które kupiła Coca-Cola HBC, tak teraz Knjaz Miloš zasłużenie zajął miejsce wśród spółek portfelowych międzynarodowego giganta”.

Andrej Babche, Partner w Mid Europa dodał: „Knjaz Miloš wprowadził innowacje w zakresie produktu i opakowania, co zaowocowało wzmocnieniem pozycji lidera rynku wody i napojów. Nowe i odświeżone marki trafiły do młodszego pokolenia klientów poprzez cyfrowe środki komunikacji. Wprowadzone innowacje przyczyniły się do podwojenia wielkości spółki od momentu przejęcia przez Mid Europa Partners. Życzymy Zarządowi Knjaz Miloš dalszych sukcesów w szeregach KMV i PepsiCo”.

Miloš Stojisavljević, CEO Knjaz Miloš, powiedział: „Jesteśmy dumni z sukcesu osiągniętego we współpracy z Mid Europa, również jako część Grupy Moji Brendovi. Cieszymy się na dalszy wzrost w strukturach KMV i PepsiCo”.

Po stronie Mid Europa transakcję przeprowadzili: Filip Kisdobranski, Aleksandar Dragicevic oraz Ratko Jović.

Wyłącznym doradcą finansowym Mid Europa był BofA Merrill Lynch. Doradcami prawnymi byli White & Case, Dechert i Karanovic & Partners. Doradcą transakcyjnym był KPMG.

 

Mid Europa Partners jest wiodącym funduszem typu private equity inwestującym w Europie Środkowo-Wschodniej. Działając z Warszawy, Londynu, Budapesztu i Stambułu, Mid Europa Partners doradza i zarządza funduszami dysponującymi kapitałem o wartości 5,2 mld Euro. Zespół Mid Europa Partners inwestuje na rynkach Regionu od 1999 roku, do tej pory przeprowadził 41 inwestycji w 18 krajach Regionu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

Mid Europa Partners:
Robert Knorr, Co-Managing Partner
Tel: +44 20 7886 3608

Citigate:
David Westover/Agnès Riousse
Tel +44 20 7282 2886

www.mideuropa.com