Źródło: www.avallon.pl

Avallon utworzył trzeci fundusz Avallon MBO Fund III, który w pierwszym zamknięciu osiągnął wartość 80,6 mln EUR, która jest o 34% wyższa, niż analogiczne zamknięcie poprzedniego funduszu. W przeciągu kolejnych 12 miesięcy możliwe jest podwojenie wielkości zebranych środków. Utworzenie  funduszu było jednocześnie okazją do świętowania pierwszej inwestycji Avallon MBO Fund III.

Nowy fundusz ma obecnie wielkość ponad 340 milionów złotych, co uwzględniając wsparcie kredytowe oznacza blisko 700 milionów środków na nowe inwestycje. W ciągu 12 miesięcy  możliwe jest podwojenie skali funduszu, z czego 80 milionów złotych już zostało zadeklarowane przez obecnych uczestników, a w pozostałym zakresie trwają rozmowy.
 
Inwestorami funduszu są renomowani, międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni. Avallon inwestuje w nowy fundusz ponad 21 milionów złotych. Główna specjalizacja funduszu, którą są inwestycje z menedżerami pozostaje niezmienna w porównaniu do poprzednich funduszy Avallon.

Fundusz będzie inwestował głównie w firmy o obrotach od 60 do 250 milionów złotych. Inwestycje będą dokonywane w perspektywicznych branżach, w tym m.in.: nowe  technologie, FMCG oraz w firmy produkcyjne. Dzięki porozumieniom koinwestycyjnym z inwestorami funduszu i partnerami finansowymi, fundusz będzie w stanie zrealizować również znacznie większe transakcje.

Przy okazji powołania nowego funduszu nastąpiła promocja dwóch osób na stanowiska Partnerów. Planowana jest też rozbudowa zespołu.

Fundusz aktywnie przystąpił do działania, finalizując podpisaną w listopadzie zeszłego roku inwestycję w Clovin S.A. - rodzinną firmę z Czyżewa założoną w 1995 roku. Początkowo spółka koncentrowała się na produkcji profesjonalnych proszków w segmencie przemysłowym (m in. hotele, szpitale). Stopniowo zaczęła wprowadzać środki czystości dla konsumentów do użytku domowego (B2C). Zatrudnia ponad 230 osób, produkty trafiają do ponad 25 krajów, a przychody wynoszą około 130 milionów złotych. Po sukcesie inwestycji w Velvet, to kolejny podmiot z obszaru FMCG, który fundusz wesprze w rywalizacji
z międzynarodowymi koncernami.

Tomasz Stamirowski, Partner Zarządzający Avallon:  
„Dołączyliśmy do nielicznego grona firm private equity w Polsce, które powołały co najmniej trzy fundusze. To duży sukces naszego łódzkiego zespołu. Problemy sukcesyjne w prywatnych firmach, słabość giełdy tworzą dobre podłoże do wynajdywania ciekawych projektów. Jesteśmy w gronie najaktywniejszych funduszy na rynku, o czym najlepiej świadczy szybkie wykonanie pierwszej transakcji i zaawansowane prace nad kilkoma kolejnymi”.

Agnieszka Pakulska, Partner Avallon:
„Cieszę się, że udało się nam połączyć pierwsze zamknięcie funduszu z nową inwestycją w Clovin. Przed nami realizacja ambitnych planów rozwoju spółki. Z pewnością dotychczasowe doświadczenie, zdobyte w inwestycjach poprzednich funduszy Avallon, pozytywnie wpłynie na wykorzystanie potencjału firmy. W szczególności naszym celem jest szersze wypromowanie marek spółki oferujących innowacyjne i jakościowe portfolio produktowe. W tym zadaniu nieodzowne będzie wykorzystanie naszego doświadczenia z transakcji Velvet”.  


Informacje o Avallon MBO FUND:
Avallon jest niezależną, polską firmą doradzającą funduszom private equity: Avallon MBO Fund I (50 mln EUR), Avallon MBO Fund II (109 mln EUR) i Avallon MBO Fund III . Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji we współpracy z menedżerami zarządzającymi (MBO). Od 2001 roku Avallon uczestniczył w ponad 100 transakcjach MBO i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 roku.

Obecnie fundusze Avallon posiadają udziały w następujących spółkach: EBS, Stangl Technik Holding, Wosana, Novo Tech, EDC Expert, MPS International, Marketplanet, Zaberd,  Ceko. Ostatni zakup to spółka Clovin SA zrealizowana z nowych środków powstałego funduszu Avallon MBO Fund III.

Więcej informacji na stronie: www.avallon.pl

Dodatkowe informacje:


Tomasz Stamirowski                   
Partner Zarządzający
Avallon MBO
Al. Kościuszki 17
90-418 Łódź
e-mail: t.stamirowski@avallon.pl

Agnieszka Pakulska
Partner
Avallon MBO
Al. Kościuszki 17
90-418 Łódź
e-mail: a.pakulska@avallon.pl

Biuro Prasowe:
Joanna Wiśniewska, tel. (042) 630 97 71, tel. 603 896 484, e-mail: j.wisniewska@avallon.pl