www.mideuropa.com

Hortex, spółka portfelowa Mid Europa Partners oraz wiodący producent FMCG w Polsce, koncentrujący swoje działania na produkcji soków, nektarów i napojów, a także mrożonych warzyw i owoców, ogłosił podpisanie umowy nabycia udziałów producenta wody mineralnej Jurajska. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

Jurajska jest jednym z wiodących, niezależnych producentów butelkowanej wody mineralnej i napojów na polskim rynku. Woda Jurajska wydobywana jest w jednym z najczystszych ekologicznie regionów Polski – Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z głęboko położonych źródeł, geologicznie wyizolowanych, wolnych od wszelkich zanieczyszczeń zewnętrznych. W rezultacie naturalna woda mineralna Jurajska jest krystalicznie czysta i odpowiednio zbilansowana w magnes i wapń oraz cechuje się niską zawartością sodu.

Paweł Padusiński, Partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura, powiedział: „Nabycie Jurajskiej stanowi dalsze umocnienie pozycji Hortexu w Polsce i jest konsekwencją strategii rozszerzenia portfolio produktów, zarówno organicznie, jak i przez fuzje i przejęcia. Wchodząc w ogromny i szybko rozwijający się segment wód butelkowanych, Hortex uaktrakcyjnia tym samym swoje portfolio napojów.”

Paweł Gurgul, CEO Hortexu, dodał: „Wierzymy w siłę marki Jurajska i jej dalszy dynamiczny rozwój. Wejście w segment wody to dla nas ogromna szansa dalszego zwiększania skali naszej działalności. Współpraca zespołów Hortexu i Jurajskiej przyczyni się do zwiększenia biznesu obydwu grup produktowych.”

W transakcji przejęcia doradcami Hortexu byli Vienna Capital Partners, Clifford Chance i EY.

Po stronie Mid Europa wsparcie dla Zarządu Hortexu stanowili Paweł Caruk, Marek Rodak i Bartosz Małecki.