Źródło: www.innovacap.com

Innova Capital, firma private equity działająca w Europie Środkowo-Wschodniej, stanie się udziałowcem Optiplaza, jednego z czołowych graczy na rumuńskich rynkach optycznych. Transakcja oznacza dalsze silniejsze wejście funduszu na atrakcyjny i rosnący rynek optyczny.

Fundusze zarządzane przez Innova Capital podpisały umowę nabycia 100% udziałów w Optiplaza S.R.L. Jest to już druga transakcja Innova Capital na rynku optycznym w Rumunii w tym roku.

Optiplaza została założona w 2004 r., jest obecnie drugim graczem na rumuńskim rynku optycznym. Firma posiada dwie sieci detaliczne z akcesoriami optycznymi obejmujące 42 sklepy w całym kraju, tj. Optiplaza i Optica Express, oferujące szeroką gamę produktów i marek. Większość sprzedaży firmy pochodzi z okularów korekcyjnych na receptę, soczewek kontaktowych i produktów do pielęgnacji oczu, ale również z okularów przeciwsłonecznych. Firma sprzedaje także produkty optyczne za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Innova będzie realizować plany dalszego rozwoju Optiplaza, uwzględniając doskonalenie oferty produktów i dbanie o zadowolenie klientów, jak również rozbudowę obecnej sieci detalicznej w Rumunii.

Bardziej szczegółowe informacje na temat strategii i planów funduszu w tym sektorze zostaną przedstawione po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po udzieleniu zgody Rady ds. Konkurencji.

 

***
O Optiplaza
Optiplaza to jeden z wiodących sprzedawców detalicznych na rumuńskim rynku optycznym. Od momentu założenia w 2004 roku firma oferuje szeroką gamę produktów i usług do pielęgnacji oczu. Posiada ponad 40 sklepów w całym kraju, działających przede wszystkim w centrach handlowych w Bukareszcie i głównych miastach Rumunii.
www.optiplaza.ro