www.innovacap.com

Innova Capital, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, zostanie inwestorem w Drukarni Embe Press z Lublina, czołowym dostawcą etykiet oraz opakowań dla branży napojowo-spożywczej. Dzięki przeprowadzonej transakcji, fundusz zyskuje ekspozycję na atrakcyjny rynek opakowań giętkich.

Fundusz podpisał umowę nabycia 80% udziałów Drukarni Embe Press Sp. z o.o. Jest to tym samym już trzecia transakcja w najnowszym funduszu Innova/6, który rozpoczął proces inwestycyjny w kwietniu 2018. Założyciele Embe Press, Sławomir Bezdek i Marian Mamczarz, pozostaną mniejszościowymi udziałowcami w spółce i będą wspierać jej dalszy rozwój z pozycji rady nadzorczej. Jest to kolejny przykład transakcji opartej na modelu sukcesji założycieli, w którym Innova Capital staje się ważnym partnerem dla polskich przedsiębiorców, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w tym segmencie rynku private equity w Polsce.

Embe Press specjalizuje się w produkcji etykiet w technice druku fleksograficznego, świadcząc usługi drukarskie między innymi dla klientów z branży napojowo-spożywczej w Polsce oraz za granicą. Spółka będzie kontynuować dotychczasową strategię, koncentrując się na produkcji szerokiej gamy etykiet oraz świadczeniu najwyższej jakości usług drukarskich. Pozyskanie inwestora finansowego pozwoli realizować ambitne plany dotyczące dalszego rozwoju, w tym dokończenie inwestycji w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym oraz ciągłe doskonalenie produktów oraz poszerzanie oferty asortymentowej.

Innova Capital jest zainteresowana konsolidacją rynku opakowań giętkich, w tym etykiet w Polsce i Europie Środkowej. W tym zakresie obecnie prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma wiodącymi graczami. Bardziej szczegółowe informacje na temat strategii oraz planów Innova Capital w tym sektorze zostaną przedstawione po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgód UOKiK.

 

Informacje o Embe Press:

Drukarnia Embe Press Sp. jawna posiada 30 letnie doświadczenie w branży poligraficznej. Dzięki parkowi maszynowemu najnowszej generacji, oferuje szeroki zakres usług drukarskich w technice fleksograficznej.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wraz z najwyższej jakości maszynami pozwalają umacniać pozycję na rynku krajowym, a także w Niemczech, Danii, Węgrzech, Rumunii, Czechach oraz Słowacji. Głównym zakresem produkcji Embe Press w technice flekso jest druk etykiet i opakowań stosowanych na foliach samoprzylepnych, termokurczliwych (shrink sleeves), BOPP, PET, metalizowanych i transparentnych oraz papierze samoprzylepnym.

Spółka posiada szereg kluczowych certyfikatów w tym ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, BRC Packaging i DPG. Drukarnia Embe Press zdobyła również uznanie w konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play a w 2012 roku otrzymała Złoty Laur, a także tytuł Gazeli Biznesu oraz Wojewódzkiego Lidera Biznesu. W 2018 roku Spółka zatrudniała ok.180 osób.

www.embepress.pl