www.innovacap.com

Innova Capital zainwestowała w Neomedic w październiku 2012 r., kiedy to przejęła blisko 70% udziałów spółki. Była to kolejna transakcja typu sukcesja założycieli zrealizowana przez fundusz Innova w ostatnich latach. Zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną Innova kontynuuje współpracę z założycielami Neomedic, koncentrując się na wspólnym budowaniu wartości spółki.

W roku 2018 Grupa Neomedic wykazała przychody w wysokości ok. 28 mln EUR. Wartość transakcji wskazuje na wysoki wzrost stanowiący wielokrotność jednocyfrowego wskaźnika EBITDA.

„Kierownictwo Neomedic z wielkim zadowoleniem przyjęło fakt, że Medicover Group zostanie nowym właścicielem Spółki. Medicover jest obecny w Polsce od wielu lat. Doceniamy doświadczenie, jakie reprezentuje ta firma w sektorze opieki zdrowotnej, zwłaszcza w charakterze podmiotu prowadzącego największy prywatny szpital w Polsce, zlokalizowany na warszawskim Wilanowie. Dostrzegamy wiele korzyści płynących z wymiany wiedzy fachowej i wspólnej pracy nad dalszym rozwojem praktyki ginekologicznej i położniczej. Spodziewamy się kontynuować naszą misję rozwoju Spółki dzięki wsparciu Innova. Będziemy wciąż koncentrować się na wzbogacaniu naszej oferty w Krakowie oraz w regionie Małopolski. Rozważamy także rozwój specjalistycznej praktyki zdrowotnej w innych lokalizacjach„. – powiedział Prezes Zarządu Neomedic, Tomasz Wiśniewski.

„Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że po sześciu latach intensywnego rozwoju spółki oraz dywersyfikowania jej działalność, Neomedic stanie się częścią o wiele większej struktury, tj. Medicover Group. Umożliwi to kontynuację wzrostu i rozwoju szpitali. Kierownictwo Neomedic oraz wszyscy pracownicy wykonali w ciągu ostatnich kilku lat kawał dobrej roboty, dzięki której Grupa zdobyła pozycję lidera zarówno pod względem asortymentu jak i jakości świadczonych usług specjalistycznych. Naszym zdaniem odbywa się to z wielką korzyścią dla pacjentów w tym regionie oraz nowego właściciela Neomedic w nadchodzących latach”. –powiedział Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova.

 

***

Informacje o Neomedic:
Neomedic prowadzi dwa duże szpitale w Krakowie i w Nowym Sączu, a także jeden mniejszy prywatny szpital w Krakowie oraz przychodnie i ośrodki podstawowej opieki medyczne. W roku 2018, w szpitalach prowadzonych przez Neomedic przyszło na świat 7.600 dzieci.
Ośrodki świadczą specjalistyczną opiekę szpitalną w zakresie neonatologii, położnictwa, ginekologii, a także w innych obszarach specjalistycznych. Główny, należący do Grupy, szpital w Krakowie jest jednym z trzech w tej części Polski, jaki zakwalifikowany został do “poziomu 3”, co oznacza, że należy do najbardziej zaawansowanych pod względem medycznym ośrodków, oferujących specjalistyczne usługi w zakresie ochrony zdrowia na najwyższym poziomie w zakresie swojej specjalizacji, leczących najbardziej skomplikowane przypadki. Terytorium, na którym spółka Neomedic prowadzi działalności należy do intensywnie rozwijających się obszarów przemysłowo-usługowych Polski, w którym wysokie wskaźniki wzrostu wspierają gospodarkę krajową.
www.grupa.grupaneomedic.pl/

***

Informacje o Medicover
Grupa Medicover, która została utworzona w 1995 r., należy do wiodących międzynarodowych spółek świadczących usługi w zakresie opieki zdrowotnej i usług diagnostycznych. Medicover prowadzi działalność w wielu przychodniach, szpitalach, ośrodkach specjalistycznych oraz laboratoriach. Do największych rynków Medicover należą Polska i Niemcy. W roku 2017 wartość przychodów Medicover, zatrudniającej 15.900 pracowników, wyniosła ok. 580 mln EUR.
www.medicover.com

***
About Innova Capital
Innova Capital is one of the leading Central European private equity funds investing in the medium-sized enterprises segment. Since the start of its operations, (1994) until now Innova Capital has invested nearly EUR 700 million in almost 50 companies operating in 10 countries of the region. In 2010, Innova Capital won the CEE Fund of the Year Award granted by Unquote for its fifth Innova/5 fund.
www.innovacap.com

Innova Partner contact:
Leszek Muzyczyszyn
Innova Capital
Tel.: +48 22 544 94 00
E-mail: lmuzyczyszyn@innovacap.com

Media contact:
Katarzyna Kaczmarek
Innova Capital
Tel.: +48 22 544 94 00
E-mail: ir@innovacap.com