Źródło: www.innovacap.com

Fundusz zarządzany przez Innova Capital obejmie 100% udziałów w Optical Network, wiodącej sieci detalicznej i dystrybucyjnej na rumuńskim rynku optycznym.

Założona w 2004 roku Optical Network zajmuje obecnie pierwsze miejsce na rumuńskim rynku optycznym. Firma prowadzi ogólnokrajową sieć 55 sklepów pod dwoma szyldami: OPTIblu, który oferuje produkty premium, oraz Klarmann z tańszą ofertą produktową. Obecnie sieć obejmuje 37 sklepów OPTIblu i 18 sklepów Klarmann.

W ramach swojej działalności detalicznej firma oferuje wysoce zróżnicowany asortyment produktów najwyższej jakości, w tym okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe, okulary przeciwsłoneczne i akcesoria do pielęgnacji oczu.

Działalność detaliczna Optical Network jest uzupełniana przez działalność dystrybucyjną opartą na ugruntowanych relacjach z lokalnymi sklepami optycznymi oraz atrakcyjnym portfelu marek i produktów. W ramach wielokanałowego podejścia do klientów firma prowadzi również dwa sklepy internetowe w Rumunii (www.conga.ro i www.optiblu.ro).

Innova będzie realizować plany dalszego rozwoju Optical Network, udoskonalając ofertę produktów i jakość obsługi klienta, a także rozwijając obecną sieć detaliczną i działalność dystrybucyjną.

Więcej szczegółowych informacji na temat strategii i przyszłych planów funduszu w tym sektorze zostanie przedstawionych po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgody UOKiK.

 

***
O Optical Network
Optical Network jest wiodącym sprzedawcą detalicznym i ważnym dystrybutorem na rumuńskim rynku optycznym. Założona w 2004 roku firma dostarcza szeroką gamę wysokiej jakości produktów i usług w zakresie pielęgnacji oczu. Firma ma ponad 50 sklepów w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju, działających pod szyldami OPTIblu i Klarmann. Działalność detaliczną uzupełniają dystrybucja i handel elektroniczny.
www.optiblu.ro
www.klarmann.ro