www.mideuropa.com

Mid Europa Partners (“Mid Europa”), wiodący fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił podpisanie umowy z Coca Cola HBC AG ("Coca-Cola HBC"), w sprawie sprzedaży Bambi, wiodącego producenta herbatników w krajach byłej Jugosławii. Transakcja wymaga uzyskania zgody UOKiK, a jej zamknięcie przewidziane jest na drugi kwartał 2019 roku.

W 2015 roku Mid Europa zakupiła trzy spółki: Bambi, Imlek - wiodącego producenta nabiału oraz Kniaz Miloš - producenta wody mineralnej, łącząc je w jedną nową spółkę – Moji Brendovi.  Bambi, trafnie wpisując się w trend zdrowego trybu życia oraz zdrowej żywności, uplasował się na pozycji regionalnego lidera w branży ciastkarskiej.

Robert Knorr, Partner Współzarządzający w Mid Europa, powiedział: „Bambi jest doskonałym przykładem naszej strategii budowania wartości: skupiliśmy się na herbatnikach, jako największym atucie spółki i rozbudowaliśmy tę kategorię, jednocześnie wycofując z oferty produkty czekoladowe. W tej chwili Bambi, jako silna i rozpoznawalna marka o jasno określonym profilu, znalazła swoje miejsce w Grupie Coca Cola HBC. Zamierzamy wdrażać podobne strategie w naszych pozostałych inwestycjach na terenie Europy Środkowo – Wschodniej”. 

Andrej Babache, Partner w Mid Europa, skomentował: „Dzięki bliskiej współpracy z Andrejem Jovanoviczem, CEO Moji Brendovi oraz Zarządem stworzyliśmy silną spółkę, niekwestionowanego lidera w regionie o ogromnej rozpoznawalności oraz wysokiej lojalności klientów”.

Dragan Stajković, CEO Bambi powiedział: „Z dumą i radością dołączamy do rodziny Coca-Cola HBC. Wierzymy, że przynależność do marki o ugruntowanej pozycji na 28 rynkach na całym świecie, będzie dla nas podłożem, na którym będziemy rozwijać się geograficznie i produktowo, z korzyścią dla naszych klientów”.

Wyłącznym doradcą finansowym Mid Europa w transakcji był BofA Merrill Lynch. Doradcami prawnymi byli White & Case, Dechert oraz Karanovic & Partners, a KPMG dawało wsparcie w zakresie due diligence.

Po stronie Mid Europa Partners transakcję przeprowadzili: Ratko Jović, Filip Kisdobranski oraz Aleksandar Dragicevic.