www.resourcepartners.eu

Resource Partners, jeden z wiodących inwestorów private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ma przyjemność poinformować o nabyciu większościowego pakietu udziałów w Maced sp. z o.o.

Założyciele - rodzina Macionga - pozostaną w spółce jako udziałowcy mniejszościowi. Pan Tomasz Macionga będzie dalej piastował funkcję Prezesa Zarządu, a Pan Edmund Macionga dołączy do Rady Nadzorczej.

Maced to wiodący producent i dystrybutor naturalnych przysmaków dla psów. Powstała w 1993 roku spółka oferuje swoje produkty pod markami Maced i Dogway, jak również pod markami własnymi spożywczych i specjalistycznych sieci zoologicznych w Polsce i za granicą. Ponad połowa przychodów pochodzi z dynamicznie rosnącego w ostatnim okresie eksportu. Spółka oferuje zarówno tradycyjne produkty suszone, jak i nowoczesne produkty formowane.

„Inwestycja w Maced stanowi dla nas możliwość wejścia w segment przysmaków, najszybciej rosnącą kategorię rynku żywności dla zwierząt domowych. Maced to jeden z kluczowych producentów w regionie w bardzo atrakcyjnej niszy naturalnych, mięsnych przysmaków dla psów. Obecne trendy w zakresie humanizacji zwierząt domowych oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowego żywienia swoich pupili pozytywnie wpływają na wzrost tego rynku.” – mówi Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, Partner w Resource Partners.

„Cieszymy się z nawiązania współpracy z Resource Partners. Wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony funduszu połączone z naszą wiedzą dotycząca kategorii przysmaków to szansa na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój Maced. Planujemy m.in.: dalszy wzrost na rynkach zagranicznych oraz rozszerzanie portfela naszych produktów. Będziemy również wspólnie z funduszem analizować możliwości konsolidacji branży” – mówi Tomasz Macionga, Prezes Zarządu.

Dla Resource Partners inwestycja w Maced to kontynuacja dotychczasowej strategii inwestycyjnej nakierowanej na wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z branży dóbr i usług konsumenckich. To kolejna już inwestycja, w której Fundusz nawiązuje współpracę z dotychczasowymi właścicielami, którzy pozostają dalej zaangażowani w spółkę.

„Transakcja jest przykładem konsekwentnej realizacji naszej strategii. Staramy się podążać za kluczowymi trendami kształtującymi zachowania współczesnego konsumenta. Cieszymy się jednocześnie z zaufania, jakim obdarzają nas przedsiębiorcy, widząc w Resource Partners nie tylko inwestora finansowego, ale przede wszystkim partnera i doradcę.” – stwierdza Ryszard Wojtkowski, Partner Zarządzający w Resource Partners.

Transakcja pozyskania inwestora dla Maced została zrealizowana przy udziale mInvestment Banking, Sanjeev Choudhary oraz kancelarii Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy. Bankiem finansującym spółkę jest mBank.

Resource Partners w transakcji doradzali: ALCOM Albert Lewicki, DLA Piper, GLG, KPT Doradcy Podatkowi, Ramboll Environ oraz TS Partners.