Skip to main content
Wiceprezes

Tomasz Swieboda


Partner
Inovo VC
Tomasz Swieboda

Tomasz Świeboda jest Partnerem inwestującym w możliwości venture capital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Inovo VC to fundusz venture capital na wczesnym etapie rozwoju, koncentrujący się na inwestowaniu w założycieli firm technologicznych pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. W jego portfolio znajduje się ok. 40 startupów, w tym 6 soonicornów o wycenie ponad 100 mln USD. W 2022 r. jako 1. polski inwestor VC ogłosił zamknięcie trzeciego funduszu Inovo, który jest największym funduszem VC na etapie zalążkowym w Europie Środkowej.

Tomasz Świeboda ma ponad 15-letnie doświadczenie w finansach korporacyjnych, private equity i venture capital. Dołączył do Inovo Venture Partners po odejściu z Penta Investment Group w 2013 roku, gdzie przez trzy lata pracował jako specjalista ds. inwestycji. Podczas pracy w Penta był również członkiem rady doradczej Empiku. 

Przed Penta, w latach 2007-2010, Tomasz był bankierem inwestycyjnym w Rothschild w Warszawie. 

Tomasz uzyskał tytuł magistra metod ilościowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również na Singapore Management University i Vienna University of Economics and Business Administration.