Skip to main content

PSIK
association


PSIK od 20 lat zrzesza inwestorów private equity/venture capital aktywnych w Polsce. Jest też otwarte dla innych osób, firm i instytucji zainteresowanych rozwojem sektora private equity/venture capital w naszym kraju.

Celem PSIK jest ułatwianie inwestycji, wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce i reprezentacja interesów tego sektora. Do PSIK należy 43 członków zwyczajnych - przedstawicieli firm zarządzających funduszami private equity i venture capital i 94 członków wspierających - firm doradczych działających na rzecz sektora.

Statut PSIK reguluje zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Postępowanie członków określa Kodeks Postępowania Polskiego Stowarzyszeni Inwestorów Kapitałowych.

PSIK jest członkiem Invest Europe – stowarzyszenia reprezentującego europejską branżę private equity / venture capital, jak również współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami PE/VC w Europie.

PSIK Committees


Komitety PSIK działają w konkretnych obszarach ważnych z punktu widzenia środowiska PE/VC i zrzeszają członków zainteresowanych daną tematyką.

Slide
Venture capital

Development of the VC market in Poland

Leveraged buyout (LBO)

A platform for cooperation in financing transactions using debt instruments

Venture Philanthropy

Pro bono activities of the PE/VC community for social purpose organisations

Level 20

Diversity in the PE/VC industry

ESG

Promotion of professional standards and principles of responsible investment

Investor relations

Cooperation with local investors and educational activities

Next Gen

Education and integration of young PE/VC professionals

PSIK na zdrowie!

Promotion of healthy lifestyle

Raport roczny

Annual report 2022


Nagrody PSIK


Nagrody PSIK to coroczny konkurs branżowy społeczności PE/VC, którego celem jest uhonorowanie zarządzających funduszami private equity / venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku PE/VC, jak również upowszechnianie wiedzy o rynku inwestycji kapitałowych w Polsce. Konkurs promuje najwyższe standardy profesjonalne w branży private equity / venture capital, wkład inwestorów w rozwój polskich spółek oraz honoruje działalność społeczną.

Ogłoszenie laureatów szóstej edycji konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia Nagród PSIK 2023 w dn. 12 czerwca 2023 r. w Warszawie.